DEFNE SARISOY

DEFNE SARISOYTV Program ve Etkinlik Sunucusu, İletişim Koçu, Eğitmen

Keynote & Konuşma

  • Etkin İletişim
  • Kişisel ve Kurumsal İmaj
  • Sunuculuk ve Moderatörlük

Konuşmacı Profili

T.E.D Ankara Koleji'ni ve Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi.

1993'te Star TV'de göreve başladı, haber spikerliğinin yanı sıra "Yakın Takip" ve "Kırmızı Koltuk" programlarını hazırlayıp sundu.

1995-1997 arasında Kanal D'de "Ana Haber Spikeri" olarak görev yaptı.

1997'de Londra Westminster Üniversitesi'nde radyo-televizyon kurslarına katıldı.

1999'da NTV'de başladığı serüvenine on yıllık bir çalışma dönemini sığdırdı. Haber kuşaklarını sundu. Sağlık Bakanlığı, Kal-Der gibi kurumsal işbirlikleriyle hazırlanan programların hem hazırlanması, hem sunumunda yer aldı. Yılbaşı, bayram gibi özel canlı yayınlarda sunuculuk görevi üstlendi.

Haber Portalı NTV-MSNBC’de iki yıl boyunca internet gazeteciliği, haftalık güncel röportajlar hazırladı. "Akşam Haberleri", "24 Saat" gibi farklı haber kuşakların editör-sunuculuğunu yaptı. "Dünyaya Bakış" adlı dış haberler programının sunuculuğunu; "Güzel Pazar" ve "Güzel Günler" programlarının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile birlikte, "Yaşasın Hayat" ve "Hayatın Senin Elinde" programlarını sundu.

Halen serbest programcı olarak çalışan Sarısoy, BBN TÜRK Haber Kanalında her perşembe "Siyaset Üstü" adlı dış politika ağırlıklı haber programının moderatörlüğünü yapıyor.

2005-2009 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Uygulamalı TV Sunuculuğu" ve "Medyada Dilin Kullanımı" konularında dersler verdi.

Katıldığı "Hayatla İletişim" seminerlerinde güzel konuşmanın belli kuralları, topluluk önünde konuşurken rahatlama yöntemleri, doğru bildiğimiz yanlışlar, dışarıdan nasıl algılandığımız gibi her gün kullanılabilecek pratik bilgiler yer alıyor.

Programcılığının yanında farklı alanlara yönelmiş olan Sarısoy, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde "gönüllü elçi" olarak görev alıyor.

Masters of Ceremony

Defne Sarısoy, uzmanlık alanlarından ve profesyonel deneyiminden hareketle online ve fiziksel olarak gerçekleşen tüm programlarda etkin bir moderasyon sağlamakta ve program süresi boyunca dinleyicilerin ilgisini canlı tutarak etkinliğe değer katacak bir akış sunumu gerçekleştirmektedir.

Kelime Bulutu

  • Etkin İletişim

  • Kurumsal İmaj

  • Sunuculuk

  • Moderatörlük

  • Eğitmenlik

  • Kişisel İmaj