HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. CHRISTIAN BUSCH

DR. CHRISTIAN BUSCH ‘The Serendipity Mindset’ Kitabının Yazarı, New York University Küresel İlişkiler Merkezi Küresel Ekonomi Program Direktörü, LSE Ziyaretçi Öğretim Görevlisi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. CHRISTIAN BUSCH 2024 Konuşma Başlıkları DR. CHRISTIAN BUSCH 2024 Konuşma Başlıkları

  • 21. Yüzyılda Sorumlu Liderlik: Şirket Amacı ve Kar Entegrasyonu
  • Kurumsal Yapılarda Hayatı Anlamlı Kılmak
  • Gelecek için İnovasyon: Şirketler Neden ve Nasıl Değişmek Zorunda?
  • Yeni Nesile Hitap Edebilmek
  • Belirsizlikle Nasıl Başa Çıkarız: Hızlı Değişen Dünyada İyi Şeylere Yer Açmak

Christian Busch Kimdir? 

Christian Busch araştırmalarını iş modeli inovasyonu, girişimcilik, iş dünyasının sosyal etkileri ve sosyal ağlar üzerinde yoğunlaştırmıştır. London School of Economics çatısı altında birçok master programı dersi ve yönetim dersi vermiştir. Aynı kurumun inovasyon merkezinde direktör yardımcılığı yapmış ve kurucuları arasında bulunduğu Sandbox Network oluşumunu hayata geçirmiştir. Sandbox Network, yirmiyi aşkın ülkede inovasyonla uğraşan gençleri bir araya getiren bir sosyal ağdır. Christain Busch ayrıca, Leaders on Purpose adlı etkin liderlerin bir araya getirildiği organizasyonun da kurucularından biridir.

Thinkers 50’nin ‘en önemli yönetim düşünürleri’ arasında gösterdiği Christian Busch, Diplomatic Courier dergisinde 'En Etkili 99 İsim' arasında yer almış, The Economist tarafından 'Önemli Fikir Liderleri' listesine girmiş ve aşağıda yer alan birçok kurumun bir araya getirdiği sıralamalarda kendinden söz ettirmiştir. JCI tarafından'On Olağanüstü Düşünür'den biri seçilmenin yanısıra ‘Institute for the World Economy Fellow’, ‘Davos 50’ ve Royal Society of Arts üyesidir. Çok sayıda TEDx konuşması yapmıştır. Financial Times Sürdürülebilirlik Zirvesi gibi konferanslarda sıkça konuşmacı olarak yer almaktadır ve fikirleri Harvard Business Review gibi yayınlarda yer almıştır.

Dell, Danone gibi büyük şirketler için hazırladığı eğitim programlarıyla, dünya çapında milyonlarca insana ulaşmış, onlara ilham kaynağı olmuştur.

Geçmişte Kenya, Güney Afrika, Meksika, Rusya, Almanya ve ABD’de farklı görevlerde çalışmış ve National Entrepreneurs Association kurumunda kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Danışmanlık hizmeti verdiği diğer kurum ve kuruluşlar arasında pek çok şirket bulunmaktadır. Ashoka's Selection Panel’de üyelik, African Entrepreneurship Award ödüllerinde jüri üyeliği yapmıştır. Dünya Ekonomik Forumu bünyesindeki Expert Forum’da görevlidir. Ders verdiği üniversiteler arasında Stanford, ESADE, Pekin Üniversitesi ve Strathmore bulunmaktadır. IJEV WIRED, Academy of Management Journal dahil olmak üzere pek çok uluslarası akademik yayın organlarında çalışmalarına ve makalelerine yer verilmiştir. 2016 yılında Academy of Management tarafından verilen 'Best Paper Award' (Girişimcilik) ve 'Best Social Entrepreneurship Paper Award' ödüllerinin sahibi olmuştur. 2020 yılında Penguin tarafından yayınlanan kitabı “Serendipity Factor”  Financial Times / McKinsey Bracken Bower ödüllerinde “en iyi iş dünyası ve iş hayatı kitabı” seçilmeyi başarmıştır. 

Hagen Üniversitesi’ndeki sosyoloji ve psikoloji lisans eğitimi üzerine London School of Economics’de yönetim ve girişimcilik alanlarında yüksek lisans ve doktora yapmıştır. Ayrıca Furtwangen & Moscow Business School’da işletme eğitimi almıştır. 

Christian dünyanın her yerinde uluslararası konferans ve organizasyonlarda konuşmalar yapmakta, sunumlar gerçekleştirmekte ve farklı eğitim programları (workshop/master class) düzenlemektedir. 

DR. CHRISTIAN BUSCH kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.