INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. SHAWN DUBRAVAC

Dr. Shawn DuBravac Global Fütürist, Trend Yaratıcı & Yorumcusu, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. SHAWN DUBRAVAC 2024 Konuşma Başlıkları DR. SHAWN DUBRAVAC 2024 Konuşma Başlıkları

  • Sağlık Hizmetlerinin Dijitalleşmesi
  • Yeni Dijital Çağda Finans ve Risk Yönetimi
  • İş Hayatının Geleceği – Robotlar İşimizi Elimizden Alacak mı?
  • Ulaşımın Dönüşümü
  • Akıllı Şehirlere Hazır mıyız?
  • Perakende, Turizm ve Hizmet Sektörünün Geleceği
  • Dijital Çağın Tetiklediği Kültür Şoku
  • Voice Devrimi, Artırılmış Gerçeklik, Blockchain ve Daha Fazlası: Gelişen Teknolojilerin Sunduğu Fırsatlar ve Tehditler
  • Dijital Nesneler > İnsan, Şeylerin İnterneti (loT) ve Gelecek
  • Yapay Zeka

Dr. Shawn DuBravac Kimdir? 

Dr. Shawn DuBravac New York Times Best Seller listesine giren Digital Destiny: How the New Age of Data Will Transform the Way We Work, Live, and Communicate (Regnery, 2015) kitabının yazarıdır. Kitabında dünyanın hemen hemen tamamının benimsediği dijital teknolojilerin, insanlığı çalışma hayatı, sağlık hizmetleri, finans sektörü, ulaşım ve hatta toplumsal kültürün kökten etkilendiği yeni bir çağa taşımakta olduğunu anlatmaktadır. 

DuBravac saygın bir fütürist ve trend yaratan bir yazar olarak sıra dışı teknolojilerin nasıl değişim ve dönüşümlere alan açtığı konularında yazmaktadır. Şirketlere ve tepe yönetim kadrolarındaki yöneticilere pazar fırsatları ve sektörel stratejiler hakkında danışmanlık yapmaktadır. Astra Insights adlı danışmanlık, araştırma ve veri yönetimi şirketinin kurucusu ve yöneticisidir. Astra Insights üst kademe yöneticilerin ihtiyaç duyduğu dijital dönüşüm stratejileri, sıra dışı iş modelleri, teknolojik değişime aynı hızla yetişme ve miyop düşünme tarzından kurtulma gibi pek çok konuda danışmanlık hizmeti sunmaktadır. DuBravac on yılı aşkın bir süre ABD’nin en önemli ticari birliklerinden biri olan Consumer Technology Association (CTA) adlı kurumun baş ekonomisti olarak çalışmıştır. CTA bugün ABD’de 2.000’den fazla teknoloji şirketinin üyesi olduğu bir topluluktur. 

DuBravac teknoloji, finans ve ekonomi alanlarında sayısız makale kaleme almış, önemli yayın organları tarafından çalışmalarına atıf yapılmıştır. Global teknoloji sektörüne ilişkin isabetli öngörüleri sayesinde aranan bir keynote konuşmacı ve yorumcu olarak çok sayıda  konferans vermiştir. Teknoloji sektörünün etkin liderleriyle dünyanın farklı noktalarında sık sık bir araya gelen DuBravac, teknoloji trendleri ve ekonomik sistemler üzerine sunumlar yapmaktadır. Makaleleri ve analizleri The Wall Street Journal, The New York Times, Financial Times, Washington Post, Wired, Los Angeles Times, Barron’s  gibi saygın yayın organlarında yayınlanmış, görüşlerine CNBC, Bloomberg, CBS gibi televizyon kanallarında yer verilmiştir. 

NASDAQ ortaklığıyla geliştirilen akıllı telefonlar ve siber güvenlik indeksleri ile CTA tüketici güven indekslerinin hayata geçirilmesinde önemli görevler üstlenmiş olan DuBravac, 2012 yılında Dealerscope tarafından oluşturulan 40 Yaşın Altında 40 Önemli İsim listesinde yer almıştır. National Association of Business Economists birliğinin bir üyesi ayrıca Conference of Business Economists topluluğunun başkanıdır. 

DuBravac halen Marymount University’de dersler vermektedir. Ekonomi alanındaki lisans derecesini Brigham Young University’de, yüksek lisansını George Mason University’de tamamlamıştır. Mason University MBA programında ve George Washington University MBA programında dersler vermiştir. Üç oğluyla beraber Virginia eyaletinde yaşamaktadır. Şirket liderleri ve ekiplerine inovatif düşünce konusunda danışmanlık vermenin yanısıra, kendisini yamaç tırmanışı yaparken, maraton koşarken veya gençlerle spor yaparken bulmak mümkündür. 

DR. SHAWN DUBRAVAC kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.