INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

EVRİM UYAR

EVRİM UYAR MwC Mentoring with Chess Kurucusu, Strateji ve Planlama Direktörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

EVRİM UYAR  2024 Konuşma Başlıkları EVRİM UYAR 2024 Konuşma Başlıkları

  • Kazanan Stratejiler Oluşturmak
  • Olasılıkların Oyununda Başarının Stratejik Yolu
  • Gençlerin Asıl İhtiyacı “Strateji”
  • Olasılıklar Üzerine Strateji Oluşturmaya Başla; Hayal Et!
  • Kralların Oyununda Kazanan Olmak
  • Analitik Düşün, Yaratıcı Ol ve Fark Yarat!

Evrim Uyar Kimdir?

“Ben satrançla yüzlerce defa büyük fikirlerin nasıl gerçekleştiğine şahit oldum. Satranç sayesinde büyük bir fikre sahip olmayı, analiz etmeyi, bunu avantaja çevirmeyi, değişime ihtiyacım olduğu yerde daha iyisine geçmeyi, hızlı karar vermeyi, yeni planlar yapmayı ve tekrar harekete geçmeyi öğrendim.”

1978 yılında Ayvalık’ta doğdu. 6 yaşında satranç öğrendi ve 11 yaşında Türkiye 2.si oldu. İlkokuldan sonra yatılı olarak Ankara Gazi Anadolu Lisesi'ne devam etti.

Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden dereceyle mezun oldu. Üniversitede yaptığı stajda Alman mühendislerle kendi tasarımlarını paylaştı ve iş teklifi alarak ilk dizaynlarını yapmaya başladı.

İş hayatı ile birlikte İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yaptı. Yaklaşık 17 yıl çevre ve enerji sektöründe bir çok uluslararası ve yerli projede proje mühendisi ve proje yöneticisi olarak görev aldı. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikasının (MESS) Türkiye’de kurmayı planladığı atıktan enerji elde etme tesisinin proje takımında yer aldı.

Wharton School of the University of Pennsylvania’da işletme stratejileri üzerine “Business Strategy, Competitive Advantage” eğitimi aldı. Yatırım sektöründe strateji ve planlama direktörü olarak görev aldı.

AR&GE ve inovasyon alanında TUBİTAK tarafından verilen ilk mentor eğitim programına davet edilerek mentorluk eğitimi aldı.

EIB Avrupa Yatırım Bankası’nın kurduğu Avrupa Yatırım Fonu’nun 27,5 milyon EUR değerindeki Teknoloji ve Ar-Ge Fonu’nda Yatırımcı Danışma Kurulunda görev aldı.

Türkiye ve İngiltere’de faaliyet gösteren yapay zeka tabanlı pazarlama çözümleri sunan teknoloji şirketinin kurucu ortaklığını üstlenmiştir. Pazarlama Teknolojileri ve Stratejileri üzerine ders vermektedir.

Satranç sayesinde kazandıkları bugün sahip olduğu deneyimlerin yapı taşları. Bu konuya ilgisinden MBA sırasında  yöneticilerin yatırım kararı almalarını etkileyen faktörler üzerine akademik çalışmalar yaptı.

Satrancın; hesaplarla bilimin, yaratıcılıkla sanatın bir bütünü olduğuna inanır. Satranç içindeki kavramları stratejik yönetim disipliniyle birlikte ele alarak bu oyunun bize nasıl rehber olduğuna odaklanır. Bu merakından Amerika’da uygulanan “Teaching Life Skills Through Chess” programı ile ilgili eğitim aldı.

Satranç içindeki disiplinler ve stratejik yönetim arasındaki ilişkiyi birleştirerek 2018 yılında MwC Mentoring with Chess Programlarını kurdu. Bu konuda üniversitelerde ve kurumsal sektörde eğitim veriyor ve danışmanlık yapıyor.

EVRİM UYAR kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.