INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GEOFF MCDONALD

GEOFF MCDONALD Minds@Work Kurucu Ortağı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

GEOFF MCDONALD 2024 Konuşma Başlıkları GEOFF MCDONALD 2024 Konuşma Başlıkları

  • Unilever'in Hikayesi ve Amacın İş Performansını Nasıl Yönlendirdiği
  • Bir Kurumun Amacını Yeniden Keşfetmek İçin Ne Gerekir?
  • Kuruluşun Amacını' Yerleştirmek ve Yaşamak İçin Ne Gerekir?
  • Bu Değişim/Dönüşüm Programı Nasıl Görünüyor ve Neleri İçeriyor?
  • Akıl Hastalığından Muzdarip Olduğunuzda Sesinizi Yükseltebilmenin ve Destek İsteyebilmenin Gücü
  • İşyerinde Ruh Sağlığı Damgası Nasıl Kırılır?
  • Birey Olarak Ruh Sağlığınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?
  • İşyerinde Ruh Sağlığı ve Esenlik Yoluyla Rekabet Avantajı Nasıl Elde Edilir?
  • Çalışanların Sağlığı Yönetim Kurulu/Yönetici Düzeyinde Nasıl Stratejik Bir Öncelik Haline Getirilir?

Konuşmacı Profili

Geoff'un öğretmenlik, İK, pazarlama, iletişim ve sürdürülebilirlik alanlarındaki geçmişi dikkate değerdir. Unilever'de (dünya çapında 90 ülkede 170.000 çalışanı ve 50 milyar sterlin cirosu olan küresel bir şirket) geçirdiği 25 yıl boyunca Afrika, Orta Doğu ve Türkiye, Avustralasya ve Asya, Avrupa ve Amerika'da çalışarak gerçek anlamda küresel bir deneyim edinmiştir.

İK deneyimi, liderlik ve yetenek gelişimi, organizasyon değişikliği, özellikle pazarlamaya atıfta bulunarak yetenek geliştirme ve özünde amaç olan iş dönüşümünü kapsamaktadır. Kariyerinin başlarında Unilever'in gelişmekte olan pazarlarında mezun işe alım ve gelişim, yetenek, satın alma ve gelişimden sorumluydu. Liderliği altında Unilever'in küresel yetenek ve liderlik uzmanlık merkezini geliştirdi. Son zamanlarda zamanını, enerjisini ve çabasını, İK fonksiyonunun Unilever'in iş modelini özünde bir amaç doğrultusunda dönüştürmede merkezi bir rol oynadığı çığır açan çalışmalara liderlik etmeye adamıştır.

Geoff'un çalışmaları bugün gerçekten küreseldir ve kendisi çok aranan bir konuşmacı, stratejik danışman ve danışmandır. Yaptıkları her şeyin merkezine amaç ve esenliği koymaları için küresel çapta kuruluşlara ilham vermekte ve onları kışkırtmaktadır. Paul Polman'ın öğrenciliği sırasında Unilever'de edindiği deneyim, çok uluslu büyük bir küresel organizasyonda AMAÇ'ın gerçekten yerleştirilmesi ve esenlikle (özellikle ruh sağlığı) ilgili tabunun nasıl ele alınacağı konusunda çok pratik bilgiler sunmasına ve konuşmasına olanak tanımaktadır. Bu deneyimle birlikte, neyin işe yarayıp neyin yaramayacağı konusunda gerçek bir öğrenme gerçekleşmiştir. Kısa bir süre önce Global Foundation ile yaptığı çalışmalar aracılığıyla Papa Francis ile nasıl daha sürdürülebilir ve kapsayıcı bir ekonomi yaratabileceğimiz konusunda görüşme fırsatı buldu.

Cambridge, Oxford, Bologna ve Warwick Üniversitelerinin yanı sıra Avustralya, Japonya, Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Afrika, Türkiye ve Doğu Avrupa'daki kurumsal etkinliklerde konuşmalar yapmıştır.

Geoff, zamanının önemli bir bölümünü kuruluşlara danışmanlık yapmaya ayırmakta ve Amacın büyüme ve kârlılığın itici gücü olarak tanımlanmasına ve yerleştirilmesine yardımcı olmaktadır.

Kurumsal Amaç ve Organizasyonel Değişim alanında Boldt Partners ve RISE Global Kurumsal Amaç Danışmanlık Şirketi'nin Stratejik Danışmanıdır. Ayrıca, işyerinde depresyon ve anksiyete ile bağlantılı damgalamanın nasıl ele alınacağı konusunda danışmanlık yapmakta, özellikle bu konularda farkındalık yaratmaya ve bu büyüyen modern hastalığa nasıl yaklaşılabileceğine dair bazı pratik stratejiler sunmaktadır.

Kurumsal dünyada Ruh Sağlığı ile ilgili damgalamayı kırmak için çok aktif bir kampanyacıdır ve bu konuyla ilgili bir dizi BBC programına ve kampanyasına katılmanın yanı sıra Huffington Post, Financial Times ve İK ile ilgili dergiler için makaleler yazmış ve üretmiştir. Daha önce David Cameron ve Footsie 100 Şirketlerinin CEO'ları ile No 10 Downing Street'te bir toplantı düzenleyerek rollerini ele almış ve kurumsal dünyada damgalamayı kırmaya yönelik eylemler üzerinde anlaşmaya varmıştır. Ayrıca Kraliyet Vakfı'na (Prens William, Harry ve Kate) ruh sağlığı kampanyalarında destek vermiştir.

Geoff, dört yıl içinde 14 üyeden 2000'in üzerinde üyeye ulaşan 'Minds@Work' adlı hayır kurumunun kurucu ortağıdır. Amacı, bireylere çalıştıkları kurumlarda ruhsal hastalık damgasını kırmaları için ilham vermek ve onları donatmaktır. Daha önce, duygusal açıdan sağlıklı çocuklar ve genç yetişkinler yetiştirmek için ebeveynleri ve öğretmenleri teşvik eden ve eğiten bir hayır kurumu olan 'Family Links'in Mütevelli Heyeti üyesiydi. Ayrıca, dünya çapında küçük çocukların istismarıyla mücadele eden 'It's a Penalty' adlı küresel kampanyanın Mütevelli Heyeti üyesiydi. Halen 'United For Global Mental Health'in Danışmanıdır ve City Mental Health Alliance'ın Danışma Kuruluna atanmıştır. Geoff, Uluslararası Stres Yönetimi Derneği'nin Patronu ve Birleşik Krallık gençliğinin potansiyelini ortaya çıkaracak bir değişim yaratmak amacıyla Prince's Trust Gençlik Fırsat Görev Gücü'nün bir Üyesidir. Ayrıca yakın zamanda, teknolojinin bireylerin ruh sağlığını ve refahını proaktif olarak nasıl geliştirebileceğini araştıran bir dizi küçük Teknoloji Start-Up'ına Danışman olarak atanmıştır.

Geoff evli ve iki kız çocuk babasıdır ve açık havayı çok sevmektedir. Tutkulu bir bisikletçi ve yüzücüdür ve bir dizi ultra bisiklet ve yüzme etkinliğini tamamlamıştır.

GEOFF MCDONALD kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.