INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GUİLLEM GRAELL

Guillem Graell D2F Partners Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı | Eski FC Barcelona | Eski P&G | Konuşmacı | Öğretim Görevlisi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

GUİLLEM GRAELL 2024 Konuşma Başlıkları GUİLLEM GRAELL 2024 Konuşma Başlıkları

  • BARÇA: Futbol Kulübünden Spor Dünyasının En Büyük Lovebrand'ine
  • Yeni Aşk Markaları. Dijital Çağda İçerik Kült Markaları
  • Değişim, Ekipler ve Dönüşüm. Evrim mi Devrim mi?!

Guillem Graell Kimdir?

Guillem Graell bir girişimcidir ve spor ve hızlı tüketim malları sektörlerinde 18 yıllık küresel iş ve marka oluşturma mirasına sahip dünyanın en deneyimli Baş Marka Yöneticilerinden biridir.

FC Barcelona'da CMO olarak, bir spor kulübünden küresel bir LoveBrand'e en büyük dönüşümü yönetti, onu dünyanın En Değerli Futbol markası haline getirdi (Forbes Sports) ve liderliği altında dijital ürün stratejisi gelirini üçe katladı.

Guillem Graell'in açılış konuşmaları, ana hedefi müşterilerini derin bir duygusal düzeyde gerçekten ilgilendiren içerik liderliği yoluyla şirketlerini gerçek LoveBrands'e dönüştürmek olan marka yöneticileri ve Dijital Strateji Başkanları için bir zorunluluktur.

Guillem Graell konferanslarının merkezinde Marka Liderliği yer almaktadır. Dünyanın en etkili markalarının küresel başarısının ardındaki stratejileri yansıtmakta ve bir markanın duygusal değerini ve içerik stratejisini küresel ve kârlı bir dijital çok kanallı iş modeline nasıl dönüştürebileceğini detaylandırmaktadır. Guillem Graell'in sunum tarzı, geleneksel ürün pazarlaması kavramının ötesine geçerek, izleyicilere etkili dijital stratejinin işletme yönetimiyle nasıl harmanlanacağına dair çapraz ve ezber bozan bir bakış açısı sunuyor.

Guillem Graell, IESE Business School'da PDG derecesine ve Universitat Politécnica de Catalunya'da Endüstri Mühendisliği geçmişine sahip üst düzey bir medya ve iletişim uzmanıdır. Guillem Graell, 2017-2021 yılları arasında FC Barcelona'da CMO olarak görev yaptı ve kulübün dijital ürün stratejisine odaklanarak doğrudan taraftara yönelik genel stratejiyi ve uygulamayı geliştirdi ve 1 milyar €'nun üzerinde gelir elde etti. Marka Direktörü olarak Guillem Graell, BarçaTV+ (250 milyon €'nun üzerinde bir değere sahip) ve "Matchday, inside FC Barcelona" ve "Talent Explorers" animasyon serisi (200'e kadar nitelikli profesyonelden oluşan ekipleri yöneten) gibi formatları içeren yenilikçi bir D2C iş modeli olan Barça Studios'u kurdu.

Onun liderliğinde, Kulübün sosyal medya platformları 400 milyonun üzerinde takipçiye ulaşarak etkileşimlerde dünya lideri ve Youtube'da 10 milyon aboneye ulaşan ilk kulüp oldu.

Guillem Graells ayrıca, NFT'ler ve kripto stratejisinin yanı sıra Kulübün eSpor/Oyun ve Culers Üyeliği ve Barça TV+ gibi dijital abonelik ürünlerini yöneterek Kulübün Dijital Dönüşüm kültürüne liderlik etti. Guillem Graell, FC Barcelona'dan önce P&G (Brüksel, Cenevre ve İspanya), Reckitt Benckiser, Chupa Chups, Codorniu Group ve Accenture gibi çok uluslu ve önde gelen aile şirketlerinde çalıştı. Bugün Guillem Graell, Spor ve Eğlence endüstrisinde aşk markaları ve hayranları arasındaki boşluğu kapatmak ve para kazanmak için çözümler üretmeyi amaçlayan bir şirket olan D2F'nin Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağıdır. Guillem Graell, iş profilini UPF - Barcelona School of Management (2014'ten beri Marka Stratejisi Yüksek Lisansı) ve ESADE Business School'daki (Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisansı) öğretim kariyeriyle harmanlamaktadır.

FC Barcelona'daki marka tanımı ve stratejisinin bir sonucu olarak Kulüp, Forbes Sports tarafından dünyanın En Değerli Futbol markası olarak kabul edildi.

GUİLLEM GRAELL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.