INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

JO ANN BAREFOOT

Jo Ann Barefoot Alliance for Innovative Regulation CEO'su ve Kurucu Ortağı, Hummingbird Regtech Kurucu Ortağı, Omidyar Network Kıdemli Danışmanı ve Barefoot Innovation adlı podcast programının sunucusu.

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

JO ANN BAREFOOT 2024 Konuşma Başlıkları JO ANN BAREFOOT 2024 Konuşma Başlıkları

  • Regtech Devrimi: Dijital Olarak Yerel Düzenlemede Yeni Bir Çağ
  • Makinelere Güvenebilir miyiz? Yeni Bir Finans Sektörü Oluşturmak için Veri ve Yapay Zekayı Kullanmak
  • Tişörtler ve Kravatlar: Teknoloji Firmalarının Nasıl Yenilikçi Olduğunun Sırları

Jo Ann Barefoot Kimdir?

Jo Ann Barefoot, Barefoot Innovation Group'un CEO'su, Hummingbird Regtech'in Kurucu Ortağı, Omidyar Network'ün Kıdemli Danışmanı ve Barefoot Innovation adlı podcast programının sunucusudur.

İlk kadın Para Birimi Komptrolör Yardımcısı,

Jo Ann, OCC'nin ilk tüketici koruma ve topluma yeniden yatırım birimini yönetmiş; ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesi'nde görev yapmış; Treliant Risk Advisors'ın Eşbaşkanlığını yürütmüş; KPMG'de Ortak ve Yönetici Direktör olarak çalışmış ve Barefoot Marrinan, Inc. şirketini kurmuştur.

FINRA için fintech danışma komitesinde görev yapmakta, Uluslararası RegTech Derneği (IRTA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Milken Enstitüsü ABD FinTech Danışma Komitesi üyesidir.

Jo Ann, Finansal Hizmetler İnovasyon Merkezi ve FinRegLab'in yönetim kurullarına başkanlık etmekte ve daha önce CFPB'nin Tüketici Danışma Kurulunda görev yapmıştır.

Kendisi bir melek yatırımcıdır, Oportun'un yönetim kurulunda görev yapmaktadır ve dünya çapında finans şirketlerine ve hükümetlere danışmanlık yapmaktadır.

Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government'taki Center for Business & Government'ta Emerita Kıdemli Araştırmacı olarak görev yapmakta ve finansal inovasyon ve düzenleme üzerine bir kitap ve bir dizi makale üzerinde çalışmaktadır.

Jo Ann, banka düzenleme konularında dört el kitabı yazmış ve Forbes'tan American Banker'a kadar çeşitli yayınlar için çok sayıda makale yayınlamıştır.

Diğer gönüllü faaliyetleri arasında National Museum of Women in the Arts'ın Ulusal Danışma Kurulu'nda görev yapmak ve daha önce Nature Conservancy'nin küresel Mütevelli Heyeti'ne ve Hiram College'ın yönetim kuruluna başkanlık etmenin yanı sıra Theodore Roosevelt Conservation Partnership'in yönetim kurulunda ve Association of Governing Boards of Universities and Colleges'in ulusal danışma kurulunda görev yapmak yer almaktadır. Jo Ann, Avrupa Topluluğu'nda Uluslararası Ziyaretçi olarak bulunmuş ve cüzzamdan etkilenen topluluklarda mikro-finans ve eğitim alanlarında çalışmak üzere Hindistan'ın kırsal bölgelerinde zaman geçirmiştir.

Hummingbird Regtech'in kurucu ortağı olan Jo Ann, terörizmin finansmanı ve insan, silah, uyuşturucu ve nesli tükenmekte olan hayvan kaçakçılığıyla mücadele etmek için kara para aklamayı önleme teknolojisiyle çalışmaktadır. BM, mevcut sistemlerin yıllık yaklaşık 2 trilyon dolarlık aklamanın yüzde birinden daha azını yakaladığını tahmin ediyor.

JO ANN BAREFOOT kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.