INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

LEX SOKOLİN

Lex Sokolin ConsenSys Baş Ekonomisti | Fintech & DeFi Kurucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

LEX SOKOLİN 2024 Konuşma Başlıkları LEX SOKOLİN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Finansal Hizmetleri Dönüştüren Sınır Teknolojisi
  • Karma Gerçeklik ve IOT
  • Fintech Tüketici Paketi
  • Kripto ve Blockchain

Lex Sokolin Kimdir:

Lex, yeni nesil sosyo-ekonomi ve finansal hizmetler üzerinde çalışan bir kurucu ve yaratıcıdır. Önde gelen bir Web3 blok zinciri yazılım şirketi olan ConsenSys'in Kriptoekonomi Direktörüdür. Lex, protokol kriptoekonomisi, dijital varlıklar, kamu ve özel blok zincirleri, merkezi olmayan finans ve DAO'lara odaklanmaktadır. Ayrıca ConsenSys'te Pazarlama Direktörü ve Küresel Fintech Eş Başkanı görevlerini de üstlenmiştir.

Lex daha önce, kurumsal yatırımcılara hizmet veren bir hisse senedi araştırma şirketi olan Autonomous Research'te (AllianceBernstein tarafından satın alındı) Fintech Stratejisi Küresel Direktörüydü ve burada yapay zeka, blok zinciri, neobankalar, dijital kredi verenler, roboadvisörler, ödemeler, insurtech ve karma gerçeklik konularını ele aldı. Autonomous'tan önce Lex, dijital varlık yönetimi teknoloji platformu AdvisorEngine'de (Franklin Templeton tarafından satın alındı) COO ve finansal danışmanlarla ortaklık kuran bir roboadvisor olan NestEgg Wealth'in CEO'suydu. Lex, NestEgg'den önce Barclays, Lehman Brothers ve Deutsche Bank'ta yatırım yönetimi ve bankacılık alanlarında görev yapmıştır.

Lex, Wall Street Journal, the Economist, Bloomberg, FT, Reuters, Coindesk, American Banker, ThinkAdvisor, Investment News ve diğerlerine düşünce liderliği konusunda katkıda bulunmuştur ve sektör konferanslarında düzenli olarak konuşmacı olarak yer almaktadır. Columbia Üniversitesi'nden JD/MBA derecesi ve Amherst College'dan Ekonomi ve Hukuk alanında lisans derecesi almıştır.

LEX SOKOLİN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.