INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MANUEL MAQUEDA

Manuel Maqueda Harvard Üniversitesi Özel Programlar Eğitmeni. SUPER® Kurucusu -Tek Kullanımlık Plastiklerin Ortadan Kaldırılması veya Azaltılması- Döngüsel Ekonomi Uzmanı - Rejeneratif Ekonomi - İklim için Yapay Zeka - İnovasyon - Etki Girişimciliği

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

MANUEL MAQUEDA 2024 Konuşma Başlıkları MANUEL MAQUEDA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Döngüsel Ekonomi Devrimi: Ne düşündüğünüz değil, nasıl düşündüğünüz önemli
  • Sürdürülebilirliğin geleceği: Yıkıma hazır mısınız?
  • Rejeneratif ekonomi: sürdürülebilirlik için bir sonraki sınır
  • Sürdürülebilirlik: Nasıl başarısız olunur?

Manuel Maqueda Kimdir?

Manuel Maqueda, canlı sistemlerin dengesini yeniden kurmaya ve iklim değişikliğini tersine çevirmeye odaklanan uluslararası bir öğretmen, konuşmacı ve yenilikçidir.

Maqueda, Harvard Üniversitesi Sürekli Eğitim Bölümü'nde Uygulamalı Döngüsel Ekonomi ve Rejeneratif Ekonomi dersleri vermektedir. Berkeley'deki California Üniversitesi'nde Döngüsel Ekonomi Online Kursu'nu ve UCLA Extension'da Döngüsel Ekonomi Programı'nı oluşturmuştur. Diğer uluslararası üniversitelerde ve işletme okullarında Döngüsel ve Rejeneratif Ekonomi ve İnovasyon konularında dersler vermektedir.

Plastik kirliliği konusunda uzman olarak tanınan Manuel Maqueda, Plastik Kirliliği Koalisyonu ve işletmelerin kademeli bir sertifika programı aracılığıyla tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmasını sağlayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan SUPER (Single-Use Plastics Elimination or Reduction) gibi birçok önemli kuruluşun kurucu ortağıdır.

Bir ileri görüşlü olarak Manuel, Circular Economy Alliance'ın Stratejik Öngörü Kurulu üyesidir ve önümüzdeki 10.000 yıl bağlamında uzun vadeli düşünmeyi teşvik etmeye adanmış Jeff-Bezos tarafından finanse edilen Long Now Foundation gibi önemli fütürist kuruluşlara danışmanlık yapmıştır.

Manuel, rejeneratif bir ekonomiyi mümkün kılmak için Yapay Zekanın insan yaratıcılığı ile nasıl ortaklık kurabileceğini araştırmaktadır. İklim felaketlerine proaktif yanıtlar tasarlamak için makine öğreniminin kullanılmasına öncülük eden bir kuruluş olan Viento.ai'nin kurucu ortağıdır.

Konuşmacı olarak Manuel Maqueda'nın müşterileri arasında Google, Uber, Salesforce, Santander, LinkedIn, NASA, Institute for the Future, Dell, Foresight Institute, Green Festival, Circular City Week, New Plastics Economy Conference, Plastic-Free World ve Washington Eyaleti Hükümeti gibi onlarca kurum yer almaktadır.

Manuel Maqueda'nın konuşma tarzı zihin açıcı, akılda kalıcı ve güçlendiricidir.

MANUEL MAQUEDA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.