INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MEHMET GENÇ

Mehmet Genç Gezgin, Fotoğrafçı ve Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

MEHMET GENÇ  2024 Konuşma Başlıkları MEHMET GENÇ 2024 Konuşma Başlıkları

  • Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri: Hiç Durmadan 1000 Gün Gezmek, Gezi & Rota Tavsiyeleri ve Yolda Olmak Bana Neler Kattı?

Mehmet Genç (Rotasız Seyyah) Kimdir?

Mehmet Genç 1982 yılında Samsun'da doğdu ve tüm eğitim hayatını doğduğu bu şehirde tamamladı. 2002 Yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Elektronik Bölümünden mezun oldu. 2005 Yılında askerliğini bitirip İstanbul'da yaşamaya başladı. Fotoğraf ve teknoloji, hayatının önemli parçaları, olmazsa olmazlarıdır. Canlı müzik dinlemeyi sever, görsel ve modern sanat etkinlikleri ise fazlasıyla ilgisini çeker.

Mehmet Genç 2014 yılının başlarında Rotasız Seyyah adıyla sosyal medya hesaplarını açıp video, fotoğraf, gezi ve tecrübelerini paylaşmaya başladı.

Profesyonel fotoğrafçıdır ve bunun yanında dağcılığa da ilgi duyar. 6.310 mt yüksekliğiyle Ekvador'un en yüksek dağı olan Chimborazo dağı ve 7.134 metre rakımlı Kırgızistan'daki Lenin Zirvesi'ne tırmanmış, her iki dağda da zirveyi görmüştür.

2014 yılının Aralık ayında 1.000 günlük projesine Türkiye'den Meksika'ya giderek başlamış ve bu 1.000 gün süresince hiç Türkiye'ye dönmeden dünyayı gezmiştir. Bu gezisinde 10'un üzerinde yerli kabilesini ziyaret etmiş ve kimi kabile köylerinde 3 haftasını geçirmiştir. Amazon'da 4 ay kalmış, Afganistan’da ise 1 ay gezmiş ve Antarktika'ya da gitmiştir.

Başka bir projesinde İstanbul Halkalı Tren Garı'ndan trenle Bulgaristan'a, oradan Sırbistan, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Belarus, Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya, Moğolistan, Çin, Kazakistan ve Özbekistan'a kadar gitmiştir. Yaklaşık 5 ay süren bu yolculuğunda 41 tane tren değiştirerek toplam 22.000 km'lik yolu sadece trenle katetmiştir ve bilinen kesintisiz en uzun tren yolculuğunu yapmıştır.

İngilizce ve İspanyolcayı dünyayı gezerken öğrenmiştir. Gezilerinde yaşadıklarını "Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri - 1 ve Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri - 2 adındaki iki kitapta toplamış ve bu kitapları aylarca çok satanlarda kalmaya başarmıştır.

ODTU’nün düzenlediği TEDx METU Ankara etkinliği de dahil olmak üzere onlarca üniversite ve özel kurumda, gezerken edindiği tecrübeler hakkında konuşmalar yapmıştır.

Dünyayı gezerken yaptığı projelerden bir diğeri de kadınların fotoğraflarını çekerken onlara kendi dillerinde “Çok güzelsin” deyip, tekrar fotoğraflarını çekmek ve kadınların bu iltifata verdikleri tepkiyi fotoğraflamaktır. “Çok Güzelsin” projesi onlarca ülkede yayınlanmış, BBC, Daily Mail ve The Telegraph gibi büyük medya kuruluşlarında kendine yer bulmuştur.

Mehmet Genç bugüne kadar 3 ödül almıştır.

- 24. İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Kitabı

- Harbiye Leo Kulübü'nün düzenlediği Dağ Çiçekleri Ödül Töreninde Yılın En Harbi Gezgin Ödülü

- Samsun Rotary Kulubü Meslek Teşvik Ödülü

2018 yılından itibaren tekrar Samsun’da yaşamaya başlayan Mehmet Genç’in sosyal medya hesaplarında 1.7 milyondan fazla takip edeni vardır. Dünyayı gezme serüvenine ve projelerine devam etmektedir.

MEHMET GENÇ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.