INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MEHMET KOCABAŞ

MEHMET KOCABAŞ Eğitimci, Danışman

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

MEHMET KOCABAŞ 2024 Konuşma Başlıkları MEHMET KOCABAŞ 2024 Konuşma Başlıkları

  • VUCA Şartlarında Yönetim ve Liderlik
  • Kazanan Takım Dinamikleri
  • Kişilik Renginizi Biliyor musunuz?
  • Değişim Yönetimi
  • Yönetimde Kritik Faktörler
  • Yaratıcı Düşünce

Mehmet Kocabaş Kimdir?

Mehmet Kocabaş ODTÜ İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1984 yılında Sabancı Holding’e bağlı LASSA firması Personel Bölümünde başlamıştır.

1986 yılında Yönetim Hizmetleri Kısım Müdürü olarak ARGESA da görev alan Kocabaş burada işe alım, iş tanımları, ücret ve maaş yönetimi gibi personel fonksiyonlarının yanı sıra, proje fizibilite çalışmaları ve yönetim enformasyon sistemleri geliştirilmesiüzerinde çalışmıştır.

Bunu takiben Personel Müdürü olarak BEKSA da göreve gelen Mehmet Kocabaş bu şirkette geniş anlamda personel fonksiyonundan sorumlu olmuştur.

1989 yılında Tetra Pak’ta İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev alan Kocabaş bu görevine 8 yıl devam etmiştir. Kocabaş bu şirkette endüstriyel ilişkiler, maaş ve ücret yönetimi, işe alım, yönetim geliştirme ve eğitim konularında bir çok çalışmalar yapmış ve sistemler geliştirmiştir. 1997 yılında Tetra Pak’tan ayrılan Kocabaş halen Praendex Europe’un Türkiye kanadında yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

Yaratıcılık Kocabaş’ın özel ilgi alanıdır. Kendisi bu konuda dünyadaki çeşitli çalışmaları incelemiş ve ilgili otoritelerin seminerlerine katılmıştır. Dünyaca ünlü yaratıcılık gurusu Edward de Bono’nun seminerlerini Türkiye’de vermeye yetkili olan tek konuşmacıdır.

Öğrenen Organizasyonlar konusunda A.B.D. Vanderbilt Üniverstesinde 1995 ve 1996 yılları arasında araştırmalar yapan Mehmet Kocabaş bu paralelde Tetra Pak Türkiye’de bir pilot çalışma yönetmiştir.

1994 yılından beri kendi teknesi ile yat yarışlarına katılan Kocabaş, yarışlardaki başarının temel unsurunun, ekibin iyi haberleşmesi, birbirini desteklemesi, birbirine güvenmesi, sistem düşüncesine sahip olması; özetle iyi bir takım çalışması sergilemesi olduğunu gözlemlemiştir. Bunun üzerine Türkiye’de yepyeni bir uygulama olarak verdiği takım çalışması eğitimlerini yelkenli teknelerde gerçekleştirmeye başlamıştır.

Kocabaş 1997 yılına kadar Brüksel’de Management Centre Europe adına öğrenen organizasyonlar konusunda bir dizi program vermiştir. HalenTürkiye’de yönetim ve yaratıcılık konularında eğitimler vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

MEHMET KOCABAŞ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.