INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MELISSA STERRY

MELISSA STERRY Tasarım Bilimci, Sistem Teorisyeni, Biyofütürist, Seri Kurucu, Tasarımcı, Konuşmacı, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

MELISSA STERRY 2024 Konuşma Başlıkları MELISSA STERRY 2024 Konuşma Başlıkları

  • Şehirlerde Biyolojik ve Sosyal Ağlar
  • Şehirlerin Geleceği
  • Gezegensel Gelecekler
  • Biyonik Şehir; Biyotasarım, Biyoteknoloji, Biyomimetik ve Biyofütürler
  • Ekolojik Şehircilik ve Kentsel Dayanıklılık
  • Sürdürülebilirlik ve İş Etiği

Konuşmacı Profili

Disiplinler ötesi tasarım bilimcisi ve karmaşık sistemler teorisyeni Melissa Sterry, insanlığın daha iyi bir dünya inşa etmesine yardımcı olabilecek bilim, teknoloji, tasarım ve düşünce konularında dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Öncelikli olarak, pazara ilk kez sunulan birkaç start-up da dahil olmak üzere, benzeri görülmemiş kavramsal, yaratıcı ve ticari potansiyellere sahip projelerle çalışan Melissa, dünya çapında öncü fikirler, bireyler ve kurumlarla çalışma konusunda geniş deneyime sahiptir.

Mensa Eğitim ve Araştırma Vakfı Uluslararası Zeka Geliştirme Ödülü de dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası inovasyon, yaratıcılık ve girişim ödülünün sahibi olan Melissa, "40'tan 40'a İzlenmesi Gereken Kadın" ödülüne layık görülmüş, karmaşık, güzel ve potansiyel olarak dünyayı değiştirecek fikirlere sahip yüz kadın arasında yer alan "Libertine 100" listesinde yer almış ve Global Women Inventors and Innovators Network Hall of Fame'e katılmıştır.

Dünyanın en yüksek profilli fütüristlerinden biri olan Melissa, küresel çapta hem üst düzey özel sektör hem de kamu sektörü müşterilerine danışmanlık yapmaktadır. Yapılı çevre, kamu hizmetleri, üretim, mühendislik, tasarım, yayıncılık, medya ve iletişim alanlarındaki gelecekler konusunda uzmanlaşan Melissa, Amerika Birleşik Devletleri, Güney ve Güney Doğu Asya, İngiltere ve Avrupa'da çığır açan projelere ve yayınlara katkıda bulunmuştur.

Medyada düzenli olarak yer alan Melissa'nın altmıştan fazla uluslararası ticari, tüketici ve akademik yayını bulunmaktadır. Film, televizyon, radyo ve internet için podcast'ler, kameraya röportajlar, duvarda uçan belgeseller, sunuculuk ve hem canlı hem de önceden kaydedilmiş radyo röportajları dahil olmak üzere geniş kapsamlı medya yapımlarına katılmıştır. Geçmiş görevleri arasında Interface'in 'Beautiful Thinking' kampanyasında öne çıkan uzman ve medya figürü; The Guardian'ın Volvo sponsorluğundaki 'The Future Designed Around You' eki için teknoloji figürü; Star Talk radyosu için Neil deGrasse Tyson ile geleceğin şehirleri üzerine söyleşi; ve BBC Radio 4 için 'Leonardo's City' sunumu yer almaktadır.

Melissa, 2010 yılından bu yana, flora ve faunanın biyokimyası, davranışları, ilişkileri ve sistemleri ile bunların oluşturduğu toplulukların taklit edilmesi yoluyla büyük meteorolojik, jeolojik ve ekolojik bozulmalara karşı kentsel ve kent çevresi dayanıklılık oluşturma potansiyeli üzerine disiplinler ötesi araştırmalar yürütmektedir. Londra'daki Advanced Virtual and Technological Architecture Research [AVATAR] grubunda tamamladığı doktora çalışması, yabanıl alan kentsel arayüzü için radikal yeni bir mimari ve kentsel tasarım paradigması ortaya koymaktadır. Tezi ve onun mirası olan araştırma ve yayın çalışmaları, dijital açık erişim projesi Panarchic Codex® [est. 2018] aracılığıyla paylaşılmaktadır.

Melissa, Londra merkezli biyofütürizm danışmanlık şirketi Bioratorium® [kuruluş tarihi 2019], laboratuvarı Labioratorium® ve "doğa bir şehri nasıl tasarlardı?" sorusunu soran, şimdinin, yakın ve uzak geleceğin yapılı çevrelerinde biyotasarım, biyomimetik ve biyoteknolojinin potansiyelini araştıran Bionic City® [kuruluş tarihi 2010]'nin kurucusu/yöneticisidir. Özgün araştırmalar, konseptler ve yaratıcı çalışmalar geliştiren Bionic City®, küresel bir ilgi topluluğu oluşturmuş ve dünya çapında birçok ileri disiplinde işbirliği ve ortak yaratım ortaklarına sahip olmuştur. İlk sorgulamaları 90'lı yılların başına dayanan Melissa, tekstil, moda, mimari, inşaat, şehir planlama ve altyapı alanlarında özgün biyomateryal, biyoinformatik ve biyo-ilham konseptleri araştırma ve geliştirme konusunda 25 yılı aşkın deneyime sahiptir. Tasarım ve tasarım araştırmaları alanındaki geniş faaliyetlerine ek olarak, yakın zamanda Biotique® - yüzey deseni tasarımlarını içeren İngiliz yapımı lüks yumuşak mobilyalar, yemek gereçleri, kırtasiye malzemeleri ve aksesuar koleksiyonlarını piyasaya sürdü. Malzeme ve mürekkep israfını en aza indiren üretim süreçleri kullanılarak talep üzerine üretilen koleksiyonları, doğal dünyanın güzelliğinden ilham alıyor.

Melissa bugüne kadar aralarında Dünya Bankası, Unilever, Toyota, Interface, McKinsey, Schneider Electric, Balfour Beatty, Savunma Bakanlığı, Manchester Uluslararası Festivali, Edinburgh Uluslararası Bilim Festivali, Oxford Üniversitesi İklim Forumu ve Cambridge Üniversitesi Fikirler Festivali'nin de bulunduğu müşteriler için Avrupa, Kuzey Amerika, Güney ve Güney Doğu Asya, Avustralasya ve Rusya gibi bölgelerde yüzden fazla önde gelen uluslararası konferans, seminer, festival, ödül töreni ve ürün lansmanında açılış konuşmacısı, panelist ve/veya panel başkanı olarak katkıda bulunmuştur. Melissa ayrıca dünya çapında birçok dijital ve basılı tasarım, mimari, kentsel, sanat ve stil kitap ve dergisine genel yayın yönetmeni, konuk editör, yayın kurulu üyesi ve küratör olarak katkıda bulunmuştur.

Geçmiş ve mevcut akademik faaliyetleri arasında, UCL'deki Bartlett, Londra Sanat Üniversitesi, Innsbruck Üniversitesi, Katalonya İleri Mimarlık Enstitüsü, Architectural Association Mimarlık Okulu, Ravensbourne, Greenwich Üniversitesi ve Salford Üniversitesi gibi Avrupa'nın önde gelen mimarlık, yapılı çevre ve tasarım araştırma enstitüleri ve kuruluşlarında misafir öğretim görevlisi, misafir araştırmacı, atölye sahibi, yüksek lisans tezi danışmanı, misafir eleştirmen, dış denetçi, hakem ve kurul ve bilimsel komite üyesi yer almaktadır. Daha geniş bağlantıları arasında Sınır Tanımayan Profesörler'de konuk profesörlük de bulunmaktadır.

Dünyanın ilk disiplinlerarası tasarım lisans programından [1996] mezun olduktan sonra kariyerine hem geleneksel hem de yeni ortaya çıkan dijital tasarım ve iletişim ortamlarında çalışarak başladı ve mezuniyetinden sonraki bir yıl içinde ilk işini kurdu. Kariyeri boyunca ödüllü sürdürülebilirlik düşünce kuruluşu ve işbirliği laboratuvarı Societás [2004 - 2010]; yapılı çevre için sürdürülebilir tasarımda hızlı inovasyon için ödüllü katalizör New Frontiers [2008 - 2010]; ve dünyanın ilk çevrimiçi görsel sanatlar ödülleri olan Creative Graduate Prize - fotoğraf, resim, illüstrasyon ve enstalasyon sanatı [2004 - 2010] ve Iconique Societás Awards - moda fotoğrafçılığı, illüstrasyon, stil ve sanat yönetmenliği [2007 - 2010] dahil olmak üzere birçok yüksek profilli yaratıcı proje kurdu ve yönetti.

Bilim Konseyi'ne kayıtlı bir bilim insanı ve Bilim ve Teknoloji Enstitüsü, Tasarım Araştırma Topluluğu ve Kraliyet Sanat Topluluğu üyesi olan Melissa'nın doktora ve mesleki akreditasyonlarına ek olarak sahip olduğu nitelikler arasında Londra Kingston Üniversitesi'nden İnovasyon ve Girişim alanında Takdirname ile Lisansüstü Sertifika ve Salford Üniversitesi'nden Tasarım Pratiği alanındaki son yıl tezi için Onur ve Takdirname ile Sanat Lisansı bulunmaktadır.

MELISSA STERRY kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.