INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MORAN CERF

Moran Cerf Nörobilimci, Kellogg School of Management'ta İşletme Profesörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

MORAN CERF 2024 Konuşma Başlıkları MORAN CERF 2024 Konuşma Başlıkları

  • İnsan 2.0 Nörobilim ve Zekanın Geleceği
  • 'Özgür İrade' ve Karar Vermenin Nörobilimi
  • Değişen Davranış
  • Nörobilimin İş Dünyasında Kullanımı Nöropazarlama ve Tüketici Nörobilimi ve Beynin İş Dünyasında Kullanımı
  • Eski Bir Hacker'ın Bakış Açısından Siber Güvenlik

Konuşmacı Profili

 

Moran Cerf bir nörobilimci ve Kellogg School of Management'ta ve Northwestern Üniversitesi'nde nörobilim programında işletme profesörüdür.

Dr. Cerf aynı zamanda karmaşık sistemler enstitüsünün de bir üyesidir.

Dr. Cerf çalışmalarında, bireylerin ve işletmelerin, müşterilerin ve iş kararlarının daha iyi düşünülmesi ve anlaşılması için beynin mevcut bilgilerinden yararlanmalarına yardımcı olmaktadır.

Akademik araştırmaları, psikolojimizin, davranış değişikliklerimizin, duygularımızın, karar verme ve rüyalarımızın altında yatan mekanizmaları anlamak için sinirbilim yöntemlerini kullanmaktadır.

Çalışmaları aşağıdaki gibi soruları ele almaktadır: "Beynimizde bilinçli algılar nasıl oluşur?", "Duygularımızı nasıl kontrol edebiliriz?" ve "Beyin için ilgi çekici içerikleri nasıl hazırlayabiliriz?"

Son zamanlarda, araştırmaları karar vermenin altında yatan sinirsel mekanizmalarla ilgili soruları ele almış, böylece gelecekteki seçimleri tahmin etme ve kararlarımızda ne kadar özgür iradeye sahip olduğumuzu araştırma konusunda yeni bir bakış açısı sunmuştur. Dr. Cerf, beğeni toplayan çalışmalarında, beyin ameliyatı geçiren hastaların beynine yerleştirilen elektrotlar aracılığıyla tek tek sinir hücrelerinin aktivitesini kaydederek hastaları inceliyor. Böylece çalışmaları, beyni doğrudan içeriden gözlemleyerek ruhumuzu anlamak için yeni bir yol sunuyor.

Dr. Cerf, Caltech'ten nörobilim alanında doktora, Tel-Aviv Üniversitesi'nden Felsefe alanında yüksek lisans ve Fizik alanında lisans derecesine sahiptir.

Çok sayıda patente sahip olan Cerf'in çalışmaları Nature ve Journal of Neuroscience gibi geniş tirajlı akademik dergilerin yanı sıra Scientific American Mind, Wired, New Scientist gibi popüler bilim dergilerinde de yayımlanmıştır. Ayrıca, çalışmaları CNN, BBC, Bloomberg, NPR, Time, MSNBC ve daha onlarcası gibi çok sayıda medya ve kültür kuruluşunda yer almıştır. Venedik Sanat Bienali ve Çin Sanat, Bilim ve Teknoloji Derneği gibi mekanlarda yer almış ve Forbes, The Atlantic, Inc. ve diğerleri gibi dergilere katkıda bulunmuştur.

Araştırmalarının çoğunu PopTech, TED, TEDx, Google Zeitgeist, DLD ve diğer mekanlarda yaptığı halka açık konuşmalarla kamuoyunun erişimine sunmuş, milyonlarca izlenme ve geniş bir takipçi kitlesi toplamıştır.

Ayrıca, çalışmaları için Öğretimsel iyileştirme hibesi ve mükemmellik için prestijli başkan bursu da dahil olmak üzere çeşitli ödül ve hibelerin sahibidir. Kısa süre önce "40 yaş altı önde gelen 40 profesör "den biri olarak seçilmiştir.

Dr. Cerf, akademik kariyerinden önce yaklaşık on yılını endüstride geçirmiş, bilgisayar güvenliği (hacker olarak), ilaç, telekom, moda, yazılım geliştirme ve inovasyon araştırmalarında görev almıştır. Dr. Cerf şu anda bir dizi nöro-teknoloji şirketinin (Nervanix, VR Americas, Best Fit) yönetim kurulunda yer almakta ve ThinkAlike'in kurucu ortağıdır. Kendisi aynı zamanda topluma yardımcı olmak için nörobilimi uygulayan B-Cube'un da kurucusudur.

Dr. Cerf, Amerikan Film Enstitüsü'nde (AFI) Alfred P. Sloan profesörüdür ve burada filmlerde bilim üzerine yıllık bir senaryo yazımı dersi vermektedir ve CBS'in "Bull" ve "Limitless", USA Network'ün "Falling Water" gibi çeşitli Hollywood filmlerine ve TV şovlarına danışmanlık yapmaktadır.

En önemlisi de sağ elini kullanıyor.

MORAN CERF kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.