INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

OKTAY ŞAHİN

OKTAY ŞAHİN Perakende Danışmanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

OKTAY ŞAHİN 2024 Konuşma Başlıkları OKTAY ŞAHİN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Marka ve Şirket Yönetimi
  • Ürün ve Tedarik Zinciri Yönetimi
  • Bayilik / Franchising Sistemleri
  • Toptan / Corner / Satış Sistemleri
  • Mağaza Operasyon Yönetimi
  • Şirket İçi Denetim Yapılandırılması
  • Satış Yönetimi
  • Yer Seçimi / Lokasyon
  • İş Süreçleri ve Bilgi Sistemleri
  • Mağazacılıkta İnsan Kaynakları

Oktay Şahin Kimdir? 

Perakende sektörüne Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğrenciyken, Tiffany & Tomato’nun Ankara mağazasında depocu olarak giren Oktay Şahin, mezun olduktan sonra perakendeciliğe devam etti.

Perakendenin dinamik ve gelişmeye açık yanını keşfederek satış kadrosundan sonra mağaza müdürlüğüne, ardından üretim bölümün başına geçti. Yeni mağaza açılması, personel yetiştirilmesi, bayilik sisteminin kurulması gibi pek çok başarılı çalışmalarının ardından Tiffany & Tomato’nun genel müdürlüğüne atandı. Ankara’da bir mağaza ile faaliyete başlayan markayı tüm Türkiye’de 350 noktada satış yapan bir zincir haline getirdi. Tiffany & Tomato, Şahin yönetiminde yurtdışında ilk mağaza açan perakende şirketi oldu.

Tiffany & Tomato’da 17 yıllık deneyiminin ardından 1989’da Altınyıldız Holding bünyesindeki Alboy Ayakkabı Fabrikası’nda satış ve pazarlama koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Divarese, Bally, Fratelli Rossetti gibi birçok ünlü ayakkabı markasının Türkiye’ye getirilmesinde ve lisanslı üretimlerinin yapılmasında önemli katkıları oldu. Divarese ve Bally markalarının mağazalar zincirini oluşturdu.

Ardından, Çarşı Mağazaları’nın satış ve operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcılığını ve Divarese’nin genel müdürlüğünü yaptı.
2010’da Ziylan Grubu’na katılan Şahin, Polaris’in genel müdürlüğünü yürüttü. Son olarak Ziylan Grup’ta Flo ve Polaris markalarından oluşan perakende operasyonundan sorumlu perakende grup başkanı ve icra kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Çalıştığı kurumlarda stratejik dönüşümler gerçekleştirerek önemli başarılara imza atan Şahin, marka yaratma ve yönetme süreçlerinden, görsel mağazacılığa, mağaza zinciri oluşturmaktan bayilik, franchise ve toptan satış uygulamalarına dek perakendenin her alanında önemli deneyime sahip.
Sektörün gerçeklerini yakından bilen ve nabzını çok iyi tutan, genç kuşak yöneticilerin kendilerine örnek aldığı Şahin, 40 yılı aşkın perakende deneyiminin kazandırdıklarını danışmanlık ve eğitim çalışmalarıyla Soysal bünyesinde sektöre sunuyor.

OKTAY ŞAHİN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.