INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ÖZGE UZUN

Özge Uzun Master of Ceremony

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

Özge Uzun Kimdir?

Annesinin her yıl saat 20:35′te kutlamaya devam ettiği silsilenin ilki 1979 yılının 22 Ocağında, Ankara’da başladı. Doğumu gibi eğitimi de Ankara’da gerçekleşti, Mebusevleri’nde büyüdü ve pek çok çocuk gibi o da ailesinin hayallerinin ötesine geçmeyi düşündü; bir avukat, doktor ya da mühendis olmanın ötesini…

Bu süre zarfında gizli saklı sesini kaydedip, bir şeyler yazıp çizdi ve 1993′te Radyo Vizyon’da Erhan Konuk ile tanışıp yayıncılık hayatına atıldı. Gizli yaptığı şeylere TRT spikerlerinden ders alarak devam etti, devamını getirmek içinse İstanbul’a göç etti…

Burada Alem FM’de önce sabah ve ardından gece kuşağına geçti, Ülkem Gürbüz ile efsane program “Kent Işıkları”nı hazırlayıp sunmaya başladı ve bu program onun hem kişisel hem de radyo kariyerinde olgunluk dönemini inşa etti.

Hayatında burçlara da önem veren tipik bir kadın olan Uzun, yine tipik bir Kova kadını olarak sürekli yeni şeyler öğrenmek ve denemek heveslisi olmasından olsa gerek, 2001′de NTV’de seslendirme yapmaya başladı. Oğuz Haksever ondaki hevesi fark etmiş olacak ki, onu TV Haberciliği konusunda eğitime teşvik etti ve 2002 yılında kendini bir anda kameranın önünde buldu.

6 yıl boyunca canlı yayınlar, bültenler, son dakika gelişmeleri derken işin profesyonelleri tarafından kabul gördü. Oğuz Haksever’in söylediği “Aferin Sana” sözü ile derin bir nefes aldı. 2007′de Fox Televizyonu’ndan gelen teklifle burada çalışmaya başladı.

Ana haber için çalışma hazırlıkları sırasında hamile olduğunu öğrendi. Hamilelik döneminin 9 ayı boyunca ekranlarda “Gündem” programını sundu. Uzun, Fox TV’de akşam haberleri sundu, daha sonrasında ise Habertürk’te program yaptı.

2009 senesinde CnnTurk'te Güne Merhaba programını sunmaya başladı. 2012'de Kanalturk'e transfer oldu ve yeni bebeği karnında büyürken sabah program yapmaya devam etti. 8 Temmuz 2013'de "hayattaki yeni umudum" dediği kızı Ömür Şiva dünyaya geldi.

Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde hocalık yapan Özge Uzun yeni dönemde habercilik kariyerine bir virgül koyarak Tv8'de haftasonları Erken Baskı programını sunuyor.

Yer Aldığı Organizasyonlar

  • Ulaştırma Bakanlığı "Ben de Varım" projesi sunumları 2011-2012-2013
  • Sayın Hayrunisa Gül hanımefendinin himayesinde gerçekleşen "Eğitim Her Engeli Aşar" projesi sunumu
  • İzocam yıllık toplantısı sunumu 2011
  • Ferrero Manisa fabrikasının açılış sunumu 2013
  • World Political Forum Master of Ceremony 2011
  • Peryön İnsan Kaynakları Zirvesi ödül töreni Masket of Ceremony 2011

ÖZGE UZUN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.