HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ÖZGÜR ÖZGENCER

Özgür Özgencer Program Sunucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

Özgür Özgencer Kimdir? 

1977 İstanbul doğumlu oyuncu, sunucu, seslendirme sanatçısı. Orta ve lise öğrenimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.

Oyunculuk kariyerine Devlet Tiyatroları Sanatçısı Ali İpin’le tanışmasına vesile olan drama dersleri ile adım attı ve Şahika Tekand yönetimindeki Studio Oyuncuları’nda ‘Oyunculuk ve Sanat’ eğitiminin ardından, Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılından bu yana çok sayıda televizyon dizisi, tiyatro oyunu ve sinema filminde rol aldı.

Oyunculuğun yanı sıra iletişim alanında da profesyonel kariyerini sürdüren Özgür Özgencer’in medya ile olan ilişkisi, üniversite yıllarında önce çevirmen daha sonra yazar ve editör olarak görev yaptığı, o zamanki adıyla Hürriyet Dergi Grubu’nda başladı. Yedi yıllık bu süreçte Blue Jean, İstanbul Life, Elele, Max, Amica gibi alanının en iyi dergilerinde çalıştı.

Aynı dönemde Radio 2019’da yayın hayatına başlayan Özgencer, 2005 yılndan bu yana ise Radio Future Generation 93.7’de ‘ Countdown & New Releases’ adlı programı hazırlıyor ve sunuyor.

Özgür Özgencer 2007 – 2011 yılları arasında çeşitli programlar hazırlayıp sunduğu Doğan Medya kanallarından Dream TV’nin tanıtım ve program sesi olmasının yanında, reklam seslendirmesi ve dublaj da yapıyor.

‘Diksiyon’ ve ‘Topluluk Önünde Etkili Konuşma’ alanında eğitimler veren Özgür Özgencer, 10 yıldan bu yana ödül töreni, lansman, etkinlik, konferans, festival gibi özel organizasyonlarda master of ceremonies / sunucu olarak çalışıyor. Organizasyonlarının sunum ve moderatörlüğünü üstlendiği markalardan bazıları şöyle; Vodafone, Pegasus Havayolları, Anadolu Efes Spor Kulübü, Japan Tobacco International, Algida, Seranit, Unilever, Cadbury-Kent.

Gerek oyuncu gerekse sunucu olarak uluslararası projelerde de yer alan Özgür Özgencer, iyi derecede Fransızca ve İngilizce, başlangıç seviyesinde İtalyanca biliyor.

ÖZGÜR ÖZGENCER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.