INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. ACAR BALTAŞ

Prof. Dr. Acar Baltaş Psikolog, Baltaş Grubu Kurucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. DR. ACAR BALTAŞ 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. ACAR BALTAŞ 2024 Konuşma Başlıkları

  • Hayatın Hakkını Vermek
  • Normların Değiştiği Ortamda Hayata ve Ofise Dönmek
  • ‘’En Uç Noktayı’’ Keşfedenlerden Liderlik ve Hayat Dersleri
  • Değişim Dönemlerinde Liderlik
  • Kriz Döneminde Liderlik ve Ekibi Uzaktan Yönetmek
  • Duyguların Kararlar Üzerindeki Etkisi
  • Türk Kültüründe Yönetmek, Değerlerle Yaşamak ve Çalışmak

Prof. Dr. Acar Baltaş Kimdir?

Prof. Dr. Acar Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm ve hayatın her alanını zenginleştiren bir disiplin olduğunu  gösteren öncülerden biridir.

Stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte Türkiye’ye tanıtmıştır. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Acar Baltaş, doktora çalışmasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda “yüksek beyin fonksiyonları” konusunda yapmıştır.

1981’de klinik nörofizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru (M. Sc. Dr.), 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 yılında da Profesör unvanını almıştır. 1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda çalışmıştır.

1983’ten bu yana tıbbi ve örgütsel psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçlarıyla bağdaştırarak liderlik ve ekip çalışması konusunda seminerler vermekte, uygulamalar yapmakta,  kitaplar yazmakta ve insan kaynakları alanında hizmet veren Baltaş Grubu’nu yönetmektedir.

1996-1999 yılları arasında Türk A Milli Futbol Takımı’nın, 2002-2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yapmış ve bu görevi 2005 yılında Türk A Milli Futbol Takımı’yla sürdürmüştür. Ayrıca, 2009-2016 yılları arasında Harp Akademileri'nde kurmay subay adaylarına ve her rütbede terfi eden generallere kişilik bilimi ve liderlik eğitimleri vermiştir.

Çocukluk ve gençliğinde yüzme, sutopu ve futbol sporlarıyla ilgilenmiş; onyedi yaşında Veliefendi Hipodromu’nda çalışmaya başlamış; otel resepsiyonistliği, takdimcilik, disc jockey’lik, turizm rehberliği ve öğretmenlik yaparak hayatın farklı cephelerini tanımış; sıradan gibi gözüken işleri yapanların emeğine saygı göstermeyi öğrenmiştir.

Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la evli ve iki çocuk babasıdır.

PROF. DR. ACAR BALTAŞ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.