INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. EMRAH SAFA GÜRKAN

Prof. Dr. Emrah Safa Gürkan Tarihçi – Yazar

Keynote & Konuşma

PROF. DR. EMRAH SAFA GÜRKAN 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. EMRAH SAFA GÜRKAN 2024 Konuşma Başlıkları

 • Kaçınılmaz ama Beklenmedik: Dünden Bugüne Krizler ve Getirdiği Değişimler
 • Modern Zamanlar, Değişen Beklentiler: Yarın Bize Neler Getirecek?
 • Sınırları Aşmak: Düşündüğümüz Kadar Yeniliğe Açık mıyız?
 • Salgın Hastalıkların Tarihi
 • Hijyenin Tarihi
 • Tıp Tarihi
 • Yemeğin Tarihi
 • Kentler ve Kentleşmenin Tarihi
 • Seyahat ve Turizmin Tarihi
 • Bilim ve Teknoloji Tarihi
 • Biz Geri Kalmadık Onlar İleri Gitti: Batı Neyi Doğru Yaptı?
 • Neden Kitap Okumuyoruz?
 • Öğrenmeyi Öğrenmek: Dijital Çağ’da Kendimizi Nasıl Geliştirebiliriz?
 • Tarihte Para, Finans ve Ekonomik Krizler
 • Kahvenin Tarihi: Kapitalizm, Kahvehaneler ve Aykırı Fikirler

Prof. Dr. Emrah Safa Gürkan Kimdir?

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten (2003) sonra, aynı üniversitede Halil İnalcık’ın danışmanlığında yazdığı tez ile yüksek lisans diplomasını aldı (2006). Ardından Georgetown Üniversitesi Yeniçağ Avrupa Tarihi kürsüsünde yazdığı “Espionage in the 16th century Mediterranean: Secret Diplomacy, Mediterranean Go-Betweens and the Ottoman-Habsburg Rivalry” (Onaltıncı Yüzyıl Akdeniz’inde Casusluk) başlıklı tez ile doktor unvanını aldı (2012).

Osmanlıca kaynakları Fransızca, İtalyanca, İngilizce, İspanyolca, Latince, Almanca, Katalanca, Portekizce ve Farsça kaynaklarla harmanlayan Gürkan’ın Türkçe, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Almanca makaleleri ve Sultanın Casusları (2017, Macarca terc. 2020) ve Sultanın Korsanları (2018) adlı iki incelemesi bulunmaktadır. Popüler okuyucuyu hedef alan üçüncü kitabı Bunu Herkes Bilir 2020 Şubat’ında Çok Satanlar’da bir numaraya yerleşmeyi başarmıştır. Ottoman History Podcast’ın kurucu editörlerinden biri olan Gürkan, aynı zamanda Netflix’teki Rise of Empires (2020) başta birçok tarihi dizide danışmanlık yapmıştır.

Prof. Dr. Gürkan’ın akademik kurumlarca verilmiş üç adet ödülü bulunmaktadır. 14. Kadir Has Ödülleri’nde Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’nün yanısıra, 2018 yılında Türkiye Bilimler Akademisi tarafından Üstün Başarılı Genç Bilim Adamı Ödülü’ne layık görülmüştür. Gene aynı sene Sultanın Casusları adlı kitabı Türkiye Bilimler Akademisi Bilimsel Telif Eser Ödülü’nü almıştır.

Fransız İhtilali’nden Caz Tarihi’ne, Hümanizma ve Rönesans’dan Coğrafi Keşifler’e, Kadınların Tarihi’nden Salgın Hastalıklar’a, Sinema Tarihi’nden Kapitalizm’e birçok değişik konuyu ele aldığı Olmaz Öyle Saçma Tarih ve Bunu da mı Bilmiyorsun programlarındaki dinamik ve esprili üslubu ile özellikle genç kuşakların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Tarihi günümüzün sorun ve tartışmalarını de içine alan modern bir perspektifle ve eğlenceli bir dille geniş kitlelerle buluşturmayı amaçlamayan Gürkan, hali hazırda çeşitli platformlarda programlar hazırlamakta, belgesel ve dizilerde danışman olarak görev almakta ve şirket konuşmaları yapmaktadır.

Ödülleri

 • 2018 Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), Üstün Başarılı Genç Bilim Adamı Ödülü (GEBİP)
 • 2018     14. Kadir Has Ödülleri, Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü
 • 2018 Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), Bilimsel Telif Eser Ödülü

Başlıca Eserleri

 • Bunu Herkes Bilir: Tarihteki Yanlış Sorulara Doğru Cevaplar (İstanbul: Kronik, 2020)
 • Sultanın Korsanları: Osmanlı Akdenizi’nde Gazâ, Yağma ve Esaret, 1500 – 1700 (İstanbul: Kronik, 2018)
 • Sultanın Casusları: Yüzyılda İstihbarat, Sabotaj ve Rüşvet Ağları (İstanbul: Kronik, 2017) - TÜBA Telif Eser Ödülü.
 • A Szultán Kémei: Oszmán hírszerzési módszerek és ügynökhálózatok a 16. században, trans. Pál Laura (Budapest: Gondolat Kiadó, 2020)

Hazırladığı Tarih Programları

 • Olmaz Öyle Saçma Tarih – Flu TV (2019-2020, 33 Bölüm)
 • Bunu da mı Bilmiyorsun? – Pena (2020 -  10 Bölüm)

Business Influencer

Sosyal Medya Projeleri

Sosyal medya platformlarında; markanızın pazarlama stratejisine, imajına ve iletişim hedeflerine uygun, alanında uzman influencer seçimi yaparak, başarılı sosyal medya projeleri gerçekleştirebilir ve dijital dünyanın kanaat önderlerinin gücünden faydalanarak etkili iletişim çalışmaları yürütebilirsiniz.

Konuşmacımız pazarlama iletişim stratejinize uygun projelerde yer alarak sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlenize erişebilir, aynı zamanda markanızın geliştirdiği mevcut kampanyanın tanıtımına/duyurusuna destek olabilir. Konuşmacımız ile birlikte gerçekleştireceğiniz sosyal medya projelerinde daha fazla kişiye ulaşarak etkili bir sosyal medya projesi yürütülmesini mümkün kılabilirsiniz.

Stüdyo Projeleri

Alanında uzman ve fikir lideri olarak kabul edilen influencer konuşmacımız ile, profesyonel ekipmanlar aracılığıyla stüdyo ortamında gerçekleştirilen projeler kurgulayarak, hedef kitle nezdinde markanızın bilinirliğinin ve güvenilirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Konuşmacımız, benzersiz içerik ve etkileyici konuşmalarıyla markanıza ve ilgili hedef kitlenize video konferans ve/veya canlı yayın teknolojisini kullanarak; bir stüdyo ortamında, tema ve içeriği önceden tasarlanmış projelerde yer alabilir, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini izleyenleri ve dinleyenleri ile paylaşabilir.

YouTube Projeleri

Sosyal medya platformlarının en güçlüleri arasında yer alan YouTube; dijital dünyada en çok tercih edilen, en ses getiren ve hedef kitle etkileşimini güçlendirmeye yönelik iletişim çalışmalarının en sık yürütüldüğü platformlardan biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Hayata geçirilecek YouTube projelerinde dijital mecralardaki etkileşimi güçlü olan konuşmacımız ile uzmanlık ve çalışma alanları çerçevesinde markanıza özel özgün içerikler oluşturabilir, YouTube’a özel içeriğe sahip video serileri kurgulayabilir ve uzman görüşünü hedef kitle ile paylaşmak için ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış ve teması önceden belirlenmiş video serileri yaratabilirsiniz.

Podcast Projeleri

Markanızın ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konularda herhangi bir ekrana bağlı kalmadan uzman görüşüne erişmesini, ilham almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan podcast serileri ile birbirinden farklı platformlarda sesli yayınlar oluşturabilirsiniz.

Çok sayıdaki dijital kullanıcının ilgisini çeken ve giderek daha da popülerleşen bu mecrada yer alarak, alanında uzman konuşmacımız ile iletişim stratejinizi en iyi şekilde eşleştirerek doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Marka Elçiliği Projeleri

Marka elçileri; marka ile hedef kitle arasındaki iletişimi canlı tutarak markanın referansı olma görevini üstlenir. Üstlenilen bu referansın odağında marka elçiliği; iletişim hedeflerine ulaşmak isteyen markalar için olmazsa olmaz bir pazarlama stratejisidir.

Markanızın imajını ve itibarını güçlendirecek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtıp tavsiye ederek marka ile hedef kitle arasında uzun süreli anlamlı bağlar yaratacak, bunu sağlarken de hedef kitlenin güvenle markayı tercih etmesini mümkün kılacak konuşmacımız marka elçisi olarak dijital projelerinizde konumlandırabilir ve uzun soluklu iletişim çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

Kitap & Makale Projeleri

Kurum ya da markanızla ilgili konularda, yöneticilere, beyaz yaka çalışanlara ya da tüketici kitlenize (yetişkin/çocuk) yönelik yazılı içerikler (blog yazısı, makale, kitap vb.) oluşturmak için konuşmacımızın araştırmacı kişiliğinden, uzmanlığından, bilgisinden, özgün ve güçlü kaleminden yararlanabilirsiniz.

Konuşmacımız ile çok farklı ve özel içeriğe sahip kitap & makale projeleri oluşturabilir ve ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış, konusu ve teması önceden belirlenmiş özel kitap ve makaleleri hedef kitleniz ile paylaşabilirsiniz.

PROF. DR. EMRAH SAFA GÜRKAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.