INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. EVREN BOLGÜN

Prof. Dr. Evren Bolgün Akademisyen, İktisatçı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. DR. EVREN BOLGÜN 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. EVREN BOLGÜN 2024 Konuşma Başlıkları

 • Pandeminin Ekonomiye Etkileri
 • Reel Sektörde Örnek Uygulamalarla Mali Analiz
 • Geçmişten Günümüze Türkiye İktisat Tarihi
 • Şirket Değerlemesi
 • Uluslararası Piyasa Göstergelerinin Analizi
 • Portföy Yönetimi (Simülasyonlu)
 • Finansal Risk Yönetimi
 • Finansal Piyasalarda Opsiyon İşlemleri
 • Vadeli Piyasalarda Yatırım Teknikleri
 • Finansal Piyasalarda Tahmin Teknikleri
 • Makro Göstergelerle Yatırım Teknikleri
 • Yapılandırılmış Finansal Ürünler
 • Kurumsal Risk Yönetimi

Prof. Dr. Evren Bolgün Kimdir?

1994 yılından itibaren aracı kurum ve özel bankaların hazine/fon yönetimi bölümlerinde sürdürmüş olduğu profesyonel iş yaşamına daha sonra spot ve vadeli finansal türev ürün fiyatlamaları ile ürün pazarlanması konularında yoğunlaşarak devam etmiştir. 1998 yılından itibaren “Risk Yönetimi, Türev Ürünler ve Portföy Yönetimi” alanında akademik çalışmaları devam etmektedir.

Yurtdışı ve yurtiçinde Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Uluslararası Finans, Finansal Türevler ve Risk Yönetimi konularında vermekte olduğu birçok eğitim ve seminer yanında çeşitli akademik dergi, periyodik yayınlar ve gazetelerde birçok yazı ve araştırmaları yayınlanmıştır.

2001 yılından itibaren banka ve diğer finansal kuruluşlarda Basel II-III Entegrasyonu, Piyasa Risk Ölçümü & Yönetimi ile Dinamik Aktif/Pasif Yönetimi alanlarında çeşitli risk yönetimi projelerinde proje yöneticisi olarak çeşitli roller üstlenmiştir.

2002 yılından itibaren özel üniversitelerin (Kültür, Kadir Has, Yeditepe, Bilgi, Özyeğin) lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik olarak ilgili konularda verdiği eğitimler yanında halihazırda akademik çalışmalarına Işık Üniversitesinde “Risk Yönetimi” dersi ile devam etmektedir.

2003 yılında Türkiye’nin ilk finans mühendisliği uygulama örneklerini içeren “Risk Yönetimi” başlıklı bir kitabı bulunmaktadır.

2005-2006 yıllarında yabancı bir danışmanlık firmasına bağlı Yönetim Danışmanı olarak yurtdışında “Bankalarda İş Süreçlerinin İyileştirilmesi ve Risk Yönetimi” projelerinde çalışmıştır.

2006-2011 yılları arasında profesyonel iş yaşamını İş Yatırım Risk Yönetimi birimini oluşturarak yönetim kuruluna bağlı yönetici şeklinde sürdürmüştür. İlgili dönemde sermaye piyasası mevzuatı uyarınca kurumun ve müşterilerin kredi, faiz, kur, likidite, karşı taraf risklerinin ölçülmesi ve yönetimi çalışmalarından sorumlu olmuştur.

2011 yılında üç ortak ile kurdukları bağımsız Notus Portföy Yönetimi şirketini 2015 sonunda İtalyan Azimut International grubuna devretmiştir.
2015 yılından bu yana finans alanında serbest eğitmenlik ve kurumsal finansal danışmanlık hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

1996 yılından itibaren Kanal E, Skytürk360, TGRT, CNNTürk, NTV gibi birçok ulusal televizyon kanallarında konuk olarak CNBC-E, BloombergHT ve Ekotürk gibi ekonomi kanallarında ise, çeşitli program yapımları ve moderatörlüğü şeklinde medya alanında birçok hizmetleri olmuştur.

2019 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi ikinci üniversite programı kapsamında “Felsefe” bölümünde akademik yaşamına farklı bir disiplin üzerinden devam etmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Evli ve 2 çocuk sahibidir.

PROF. DR. EVREN BOLGÜN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.