INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ROBERT WALDINGER

ROBERT WALDINGER İş & Yaşam Dengesi ve Mutluluk Konuşmacısı, Psikiyatrist, Psikanalist, Harvard Üniversitesi Yetişkin Gelişim Enstitüsü Direktörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ROBERT WALDINGER 2024 Konuşma Başlıkları ROBERT WALDINGER 2024 Konuşma Başlıkları

  • İyi Bir Hayat Nasıl Mümkün? Mutluluk Üzerine Yapılmış En Uzun Çalışmadan Notlar
  • Değişimle Baş Edebilmek — Hayatımızdaki Geçiş Dönemleri ve Kaçınılmaz Olana Hazırlık
  • İşyerindeki İlişkiler Neden Sandığımızdan Daha Önemli?
  • Hayatta Bizi Gerçekten Ne Mutlu Eder?

Robert Waldinger Kimdir?

Robert Waldinger Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi, Klinik Psikiyatri profesörü olarak görev yapmakta olan bir psikiyatist, psikanalist ve Zen Rahibidir. Harvard Üniversitesi bünyesinde çalışan Harvard Study of Adult Development, (Harvard Yetişkin Gelişimi Çalışmaları) Enstitüsünde de direktörlük görevini sürdürmektedir. Yetişkin Gelişimi çalışmaları 78 yılı aşkın bir süre boyunca iki ayrı grupta yer alan erkeklerin hayatlarını takip etmiştir. Bu çalışma halen söz konusu grupların şu anda baby boomer kuşağında yer alan çocuklarını izlemekte ve çocukluk deneyimlerinin, insan hayatının orta yaş döneminde hem fiziksel hem de ruhsal sağlığı nasıl etkilediğini anlamaya çalışmaktadır. Robert Waldinger sağlıklı insanın gelişiminde bilimin bize neler öğrettiği üzerine çalışmakta ve yazmaktadır. 

Dr. Waldinger sayısız bilimsel makalenin ve iki önemli kitabın yazarı olarak Boston Massachusetts General Hospital hastanesinde psikoterapi bölümünde de direktörlük yapmaktadır. American Psychiatric Association, Harvard Medical School ve Massachusetts Psychiatric Society gibi saygın kurumlar Robert Waldinger’i verdiği dersler ve yaptığı çalışmalar için pek çok ödüle layık görmüştür. Amerika’daki En İyi Doktorlar Listesinde düzenli olarak her yıl yer almaktadır. Boundless Way Zen alanında eğitmenlik yapmakta ve New England çevresinde Zen budizmini öğretmektedir. 

Dr. Waldinger’in mutluluk üzerine yapılmış en uzun çalışma ile ilgili verdiği TED konferansları 13 milyondan fazla kişiye ulaşmış TEDx tarihinde en hızlı yayılan konuşma olarak kendine ayrı bir yer edinmiştir. 

ROBERT WALDINGER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.