INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

RUUD HENDRIKS

RUUD HENDRIKS Startupbootcamp, Innoleaps & The Talent Institute Kurucu Ortağı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

RUUD HENDRIKS 2024 Konuşma Başlıkları RUUD HENDRIKS 2024 Konuşma Başlıkları

  • Teknolojinin Durumu
  • Test Edin, Yineleyin, Ölçeklendirin ve Hızlandırın
  • Bir Start-Up gibi Düşünmek ve Hareket Etmek
  • Şirketinizi Nasıl Yeniden Güçlü Yapabilirsiniz?

Konuşmacı Profili

Ruud Hendriks (d. 1959) gazetecilik eğitiminin ardından kariyerine efsanevi korsan radyo istasyonu Radio Caroline'da DJ olarak başladı. İlk fırsatını 20 yaşındayken kamu yayıncısı Veronica'da TV muhabiri ve anchorman olarak yakaladı. Ruud 9 yıl boyunca Hollanda televizyonlarında ağırlıklı olarak haberler, güncel olaylar ve spor üzerine birçok program sundu. Diğerlerinin yanı sıra "Studio Sport" için 1988 Olimpiyat Oyunlarını ve "Greenpeace" için birkaç yardım kampanyası sundu.

Yıllar içinde Veronica için haber ve güncel olayların başına geçti. Hollanda'daki ilk kesintisiz Haber radyo formatını ve birçok yenilikçi TV formatını başlattı.

Seksenli yılların sonunda Ruud, Sky Radio ve Radio 10'un kurucu ortaklarından biri oldu. Bu radyo istasyonları Avrupa mevzuatını kullanarak Hollanda sınırlarının ötesinden Hollanda kablo uçlarına yayın yapıyordu.

1989 yılında RTL4 ve RTL5 TV istasyonlarını kurdu ve ilk program direktörü ve CEO'su oldu. Görev süresi boyunca RTL Hollanda'da pazar lideri TV yayıncısı oldu.

1992 yılında Ruud NBC Avrupa Başkanı oldu ve Superchannel'ı NBC Superchannel'a ve son olarak da CNBC Avrupa'ya dönüştürdü.

Hollanda'ya döndüğünde TV yapım şirketi Endemol'ün yönetim kurulu üyesi oldu. Ruud 1994'te katıldığında şirket 3 ülkede faaliyet gösteriyordu, 2001'de ayrıldığında Endemol'ün 21 ülkede iştiraki vardı. Piyasa değeri 135 milyon Euro'dan 5.3 Milyar Euro'ya yükseldi.

Endemol'de tüm çevrimiçi faaliyetlerden, uluslararası genişlemeden ve dağıtımdan sorumluydu. Endemol'ün I.P.O'sunda, başarısız spor kanalı Sport 7'nin kuruluşunda ve şirketin 2001 yılında İspanya'dan Telefonica tarafından devralınmasında kilit rol oynadı.

Ruud çeşitli denetim kurulu görevlerini kabul etti. United Broadcast Facilities, Radio 538 ve Amsterdam'ın önde gelen gazetesi "Het Parool "un üçte birine sahip olan "Het Nieuwe Parool "un (başkanlığını) yapmıştır.

Ağustos 2010'da Ruud Hendriks, aynı zamanda kurucu ortağı olduğu varlıklı izleyicilere yönelik ulusal bir TV kanalı olan "Het Gesprek "teki hisselerini sattı.

Ruud, 20 ülkede girişimleri hızlandıran Startupbootcamp'in, kurumsal işletmeleri hızlandıran kardeş şirketi Innoleaps'in ve Growth Hackers ve Genç Dijital Yenilikçiler yetiştiren The Talent Institute'un kurucu ortağıdır.

Ruud, dünyanın dört bir yanındaki seminerlerde inovasyon, medya ve girişimcilik konularında düzenli olarak konuşmacı olarak yer almaktadır.

RUUD HENDRIKS kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.