HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SAFFET EMRE TONGUÇ

Saffet Emre Tonguç Tarihçi, Seyahat Yazarı, Profesyonel Rehber, Konuşmacı

Keynote & Konuşma

SAFFET EMRE TONGUÇ 2024 Konuşma Başlıkları SAFFET EMRE TONGUÇ 2024 Konuşma Başlıkları

 • Dünyanın En Güzel Su Yolu: Boğaz
 • 7 Tepeli İstanbul’un 7 Camii
 • İstanbul’un Sırları
 • Gece Fotoğraflarıyla İstanbul
 • Galata’dan Pera’ya bir Yolculuk
 • Boğaz’ın En Güzel Köyleri
 • 8.500 Yıllık İstanbul Tarihi
 • Troya’dan Efes’e Kuzey Ege
 • Angora’dan Ankara’ya Başkent ve Çevresi
 • Göbeklitepe ve Eski Çağda Anadolu Medeniyetleri
 • Asur’dan Frigya’ya Roma’dan Osmanlı’ya Kültürler Beşiği Türkiye
 • Türkiye’nin UNESCO Kültür Mirası Listesi’ndeki Yerleri
 • Avrupa’nın En Muhteşem Başkentleri
 • Barselona’dan Madrid’e İspanya
 • Dünyanın En Egzotik Adaları
 • Dünya’nın En Güzel Ülkelerinden Avustralya ve Yeni Zelanda

Saffet Emre Tonguç Kimdir?

1966 yılında Çorlu’da doğdu. Şişli Terakki Lisesi’nin ardından girdiği Boğaziçi Üniversitesi’nde, Turizm ve Otel Yöneticiliği ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini bitirdi. Ardından yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nin Osmanlı Sosyal Tarihi programında tamamladı. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

Gerek mesleki çalışmaları gerek şahsi ilgisinden dolayı 134 ülkeye seyahat etti; 1450’e yakın şehir gördü. Seyahatlerinde çektiği fotoğraflar, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı.

CNN International’ın “Earth Matters” adlı programının Türkiye bölümüne konuk olarak katıldı; ABC Televizyonu’nun “Good Morning America” programında bir bölüm konuk sunuculuk yaptı. “İstanbul the Ultimate Guide” kitabı, New York Times ve International Herald Tribune gazetelerinde haber oldu. Yaptığı çalışmalar ve yazıları, dünyanın en prestijli yayın organlarından Conde Nast Traveler, Travel and Leisure, National Geographic, Lonely Planet gibi yayınlarda yer aldı. Dünyaca ünlü TV programcısı Mehmet Öz’ün ABD’de yayınlanan “Dr. Oz Show” programında ve National Geographic için çekilen “Hidden Gems of Turkey” belgeselinde İstanbul’un ve ülkemizin farklı yerlerini tanıttı.

Aralarında; ABD’li talk show sunucusu ve yüzyılın en etkili kadınlarından sayılan Oprah Winfrey, TV Programcısı-Yazar Martha Stewart, ünlü oyuncular Robert Redford, Candice Bergen, Matthew McConaughey, Billy Crystal, Kevin Spacey, Penn Badgley, Catherine Zeta-Jones, Michael Douglas, ABD’nin ilk kadın Dışişleri Bakanı Madeleine Albright, ABD’nin Eski Genelkurmay Başkanı ve Dışişleri Bakanı Colin Powell, Google CEO’su Eric Schmidt, Ford CEO’su Alan Mulally, General Electric CEO’su John Flannery, Nike CEO’su Mark Parker, Boeing International Başkanı Michael Arthur, İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi, Michael Kors, Eli Tahari ve Alberta Ferretti gibi kişilerin yer aldığı 100’den fazla dünyaca ünlü ve etkili isme İstanbul rehberliği yaptı.

NTV’de iki sezon “Paha Biçilemez İstanbul” programını hazırlayıp sundu ve kanalın en yüksek izlenme oranlarına ulaşan yayınlarından biri oldu. 2017 yılında başladığı “Ayrıcalıklı Rotalar” programı, dört sezon devam ederek NTV ve STAR TV’de ekrana gelip 8 ödül kazandı. 22 kitap yazdı.

 • Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer
 • 101 Must-See Places in Turkey
 • Avrupa’da Görülecek 41 Yer
 • Avrupa’da Görülecek 101 Yer
 • İstanbul Hakkında Her Şey
 • İstanbul The Ultimate Guide
 • Boğaz Hakkında Her Şey
 • Bosphorus The Ultimate Guide
 • A’dan Z’ye İstanbul
 • İstanbul Camileri
 • İstanbul’da Bilmeniz Gereken 105 Eser
 • Saffet Emre Tonguç ile Kapalıçarşı Turu
 • En İyi 50 Butik Otel
 • İstanbul ve Gece
 • Ayrıcalıklı Rotalar - Türkiye
 • Kanatlarımda İstanbul
 • Istanbul A Bird’s Eye Wiev
 • Bursa Hakkında Her Şey
 • Bursa Ultimate Guide

2004 yılından bu yana Hürriyet Seyahat ekinde yazıyor. Çalışmaları ile aralarında “En İyi Kitap, En İyi TV Programı, En İyi Gezi Yazarı, En İyi Profesyonel Rehber, Meslek Üstün Hizmet Ödülü”nün de olduğu 33 ödül aldı. Türkiye’nin ilk sesli online tur uygulaması Piri’nin ilk rehberi oldu.

Instagram’daki @saffetemretonguc hesabı ve 650 bini aşan takipçi kitlesiyle sosyal medyanın en etkin isimlerinden biri. 2019 yılında açtığı YouTube kanalı ile video içerikler de üretiyor. Birçok gazetede, dergide, web sitesinde ve kişisel sitesi www.saffetemretonguc.com da düzenli olarak yazıları yayınlanıyor.

Profesyonel konuşmacı olarak özel programlara, söyleşi, konferans ve panellere katılıyor, online seminerler veriyor.

Business Influencer

Sosyal Medya Projeleri

Sosyal medya platformlarında; markanızın pazarlama stratejisine, imajına ve iletişim hedeflerine uygun, alanında uzman influencer seçimi yaparak, başarılı sosyal medya projeleri gerçekleştirebilir ve dijital dünyanın kanaat önderlerinin gücünden faydalanarak etkili iletişim çalışmaları yürütebilirsiniz.

Konuşmacımız pazarlama iletişim stratejinize uygun projelerde yer alarak sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlenize erişebilir, aynı zamanda markanızın geliştirdiği mevcut kampanyanın tanıtımına/duyurusuna destek olabilir. Konuşmacımız ile birlikte gerçekleştireceğiniz sosyal medya projelerinde daha fazla kişiye ulaşarak etkili bir sosyal medya projesi yürütülmesini mümkün kılabilirsiniz.

Stüdyo Projeleri

Alanında uzman ve fikir lideri olarak kabul edilen influencer konuşmacımız ile, profesyonel ekipmanlar aracılığıyla stüdyo ortamında gerçekleştirilen projeler kurgulayarak, hedef kitle nezdinde markanızın bilinirliğinin ve güvenilirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Konuşmacımız, benzersiz içerik ve etkileyici konuşmalarıyla markanıza ve ilgili hedef kitlenize video konferans ve/veya canlı yayın teknolojisini kullanarak; bir stüdyo ortamında, tema ve içeriği önceden tasarlanmış projelerde yer alabilir, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini izleyenleri ve dinleyenleri ile paylaşabilir.

Canlı Moderasyon

Uzman bir moderatör tarafından yönetilen projelerde moderatörün yetkinliği, program ve yayın akışı doğrultusunda mevcut olan içeriklerin belirlenmesi, akışın yönlendirilmesi ve başarılı bir şekilde yönetilmesi performansı olumlu yönde etkilemektedir.

Konuşmacımız, planlanan içerik akışı doğrultusunda ve uzmanlığı çerçevesinde, tartışılması hedeflenen konuların, etkili bir şekilde konuşulmasını sağlayarak, zaman yönetimi ile birlikte içerik akışını organize edebilir. Aynı zamanda sözlü iletişim yeteneği ve hitabet gücü sayesinde konuşmacımızı canlı gerçekleşecek etkinliklerinizde ‘uzman konuşmacı’ olarak konumlandırabilirsiniz.

YouTube Projeleri

Sosyal medya platformlarının en güçlüleri arasında yer alan YouTube; dijital dünyada en çok tercih edilen, en ses getiren ve hedef kitle etkileşimini güçlendirmeye yönelik iletişim çalışmalarının en sık yürütüldüğü platformlardan biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Hayata geçirilecek YouTube projelerinde dijital mecralardaki etkileşimi güçlü olan konuşmacımız ile uzmanlık ve çalışma alanları çerçevesinde markanıza özel özgün içerikler oluşturabilir, YouTube’a özel içeriğe sahip video serileri kurgulayabilir ve uzman görüşünü hedef kitle ile paylaşmak için ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış ve teması önceden belirlenmiş video serileri yaratabilirsiniz.

Podcast Projeleri

Markanızın ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konularda herhangi bir ekrana bağlı kalmadan uzman görüşüne erişmesini, ilham almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan podcast serileri ile birbirinden farklı platformlarda sesli yayınlar oluşturabilirsiniz.

Çok sayıdaki dijital kullanıcının ilgisini çeken ve giderek daha da popülerleşen bu mecrada yer alarak, alanında uzman konuşmacımız ile iletişim stratejinizi en iyi şekilde eşleştirerek doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Marka Elçiliği Projeleri

Marka elçileri; marka ile hedef kitle arasındaki iletişimi canlı tutarak markanın referansı olma görevini üstlenir. Üstlenilen bu referansın odağında marka elçiliği; iletişim hedeflerine ulaşmak isteyen markalar için olmazsa olmaz bir pazarlama stratejisidir.

Markanızın imajını ve itibarını güçlendirecek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtıp tavsiye ederek marka ile hedef kitle arasında uzun süreli anlamlı bağlar yaratacak, bunu sağlarken de hedef kitlenin güvenle markayı tercih etmesini mümkün kılacak konuşmacımız marka elçisi olarak dijital projelerinizde konumlandırabilir ve uzun soluklu iletişim çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

Kitap & Makale Projeleri

Kurum ya da markanızla ilgili konularda, yöneticilere, beyaz yaka çalışanlara ya da tüketici kitlenize (yetişkin/çocuk) yönelik yazılı içerikler (blog yazısı, makale, kitap vb.) oluşturmak için konuşmacımızın araştırmacı kişiliğinden, uzmanlığından, bilgisinden, özgün ve güçlü kaleminden yararlanabilirsiniz.

Konuşmacımız ile çok farklı ve özel içeriğe sahip kitap & makale projeleri oluşturabilir ve ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış, konusu ve teması önceden belirlenmiş özel kitap ve makaleleri hedef kitleniz ile paylaşabilirsiniz.

SAFFET EMRE TONGUÇ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.