INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ŞAHİN TULGA

ŞAHİN TULGA Stratejik Yönetim Danışmanı & Mentoro Platformu Kurucu Ortağı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ŞAHİN TULGA 2024 Konuşma Başlıkları ŞAHİN TULGA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Stratejist Gibi Düşünmek
  • Rekabet Avantajı Yaratan Stratejiler Tasarlamak
  • Küresel Pazarlarda Kazanmak
  • Zor Zamanlarda Satış Yapmak
  • Firmanızdaki Görünmez Maliyetler: Karmaşıklık Maliyetleri
  • Platformlar ve Ekosistemler
  • Yenilikçi ve Çevik Organizasyon Modelleri

Şahin Tulga Kimdir?

“Tüm şirketlerde üst yöneticinin önemli bir vazifesi de lider yetiştirmektir ve yöneticinin kalitesi, yanında çalışanların kalitesi ile ölçülür.”

MIT’de makine mühendisliği eğitimi alan Şahin Tulga, aynı üniversitede Makine ve İnşaat Mühendisliği alanlarında yüksek lisans yaptı. MIT’de araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra ABD’de DRD Coorporation’da Araştırma ve Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. Türkiye’ye dönüşünden sonraki ilk 10 yılında girişimci olarak çalışan Şahin Tulga, daha sonra sırasıyla Digital Equipment Türkiye’de Genel Müdürlük, Vestel İcra Kurulu Üyeliği, Lucent technologies Türkiye ve HP Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü yaptı. Halen, profesyonel kariyerine Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik Yönetim Danışmanı olarak devam etmektedir. Ayrıca, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu şirketlerde eğitim vermekte ve strateji belirleme çalıştayları düzenlemektedir.

Şahin Tulga’ya göre yönetimden beklenen firmanın insan, finansal, fiziksel, bilgi, ilişki ve organizasyonel kaynaklarını kullanarak rekabetçi avantaj elde etmek ve bu avantajı firma performansına dönüştürmek. Bunu da tutarlı ve akıllı bir stratejik yönetim süreci ile gerçekleştirmek. Bu yaklaşım, Şahin Tulga’nın Genel Müdür olarak çalıştığı tüm firmaların beklentilerin çok üzerinde büyümesine olanak sağladı.

Şahin Tulga’nın profesyonel yaşama dair notları ise şöyle; “Tüm şirketlerde üst yöneticinin önemli bir vazifesi de lider yetiştirmektir ve yöneticinin kalitesi, yanında çalışanların kalitesi ile ölçülür”. Firmalara, teori ile pratiği birleştirmelerini ve süreç odaklı çalışmalarını öneriyor. Bu şekilde “Bir aksama olduğunda hatayı insanlarda değil, süreçlerde arayın” diyor. Tulga, çözümlenmesi gereken bir problem olduğunda kendi çözümünü sunuyor ama en uygun çözümü ekibiyle birlikte seçiyor. Şahin Tulga’nın ideal çalışma ortamına ilişkin tarifi ise şöyle; “Patron korkusunun olmadığı ve herkesin işini en iyi şekilde yaptığı bir ortam yaratmalısınız. Eğer bir çalışan Hay Allah, pazar akşamı geldi, yarın işe gideceğim diyorsa işinizi iyi yapmamışsınız demektir”. Renkli ve eğlenceli kişiliğini konuşmalarına da aktaran Şahin Tulga, teoriyi anlatırken bol miktarda pratikteki uygulamalardan örnekler veriyor. Stratejik Yönetim ve Liderlik gibi kavramları kendi oluşturduğu modeller üzerinden aktarıyor.

ŞAHİN TULGA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.