INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SOLİ ÖZEL

SOLİ ÖZEL Dış Politika Uzmanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

SOLİ ÖZEL 2024 Konuşma Başlıkları SOLİ ÖZEL 2024 Konuşma Başlıkları

  • Çin’in Yükselişinin Küresel Ekonomide Ve Siyasetteki Sonuçları
  • Amerikan Hegemonyası Zayıflar Ve İki Kutuplu Veya İki Buçuk Kutuplu Bir Dünya Şekillenirken Dolar Dünya Para Birimi Olarak Kalır Mı?
  • Covid Sonrasında Ticaret Yolları Değişir, Tedarik Zincirleri Yeniden Oluşturulurken AB’nin Konumu Ne Olur, Türkiye Ekonomik Açıdan Nasıl Tercih Yapmalıdır?
  • Bölgesel Bir Güç Olarak Türkiye’nin İmkanları, Becerileri Ve Sınırları. Ortadoğu Liderliği Özenilecek Bir Hedef Mi?
  • ABD Seçimlerinden Sonra Dünya Siyaseti Ve Ekonomisi

Soli Özel Kimdir?

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim görevlisidir. Daha önce Sabah ve Habertürk gazetelerinde yazarlık yapmıştır. Bugünlerde T24 platformunda ve Duvar English platformunda yazıları yayınlanmaktadır. Dünyanın çeşitli gazetelerinde ve akademik dergilerinde de yazıları yayınlanmıştır.

2018 sonbaharında Paris’teki Institut Montaigne’de ziyaretçi araştırmacı olan Özel bu kurumda ABD-AB ilişkileri programının dijital dosyalarını yönetmektedir. 2019 bahar döneminde Yale Üniversitesi Hukuk Fakültesinde konuk araştırmacı ve siyaset bilimi bölümünde konuk hocalık yapmıştır.

Lisans derecesi ABD Bennington College’den yüksek lisans derecesi Johns Hopkins Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Yüksek Okulundandır (School of Advanced International Studies-SAIS). ABD’de Northwestern, SAIS, University of Washington; Fransa’da Sciences-Po gibi üniversitelerde de konuk hocalık yapmıştır.

SOLİ ÖZEL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.