HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

TULUHAN TEKELİOĞLU

TULUHAN TEKELİOĞLU Gazeteci, Belgesel Yönetmeni, Yazar

Keynote & Konuşma

TULUHAN TEKELİOĞLU 2024 Konuşma Başlıkları TULUHAN TEKELİOĞLU 2024 Konuşma Başlıkları

  • Hayal Kurmak Kendine İnanmanın Başlangıcıdır!
  • Güç Sensin!
  • Kadın Varsa İmkansız Yoktur!
  • İnsanın Kanadı; Azmidir!
  • Mutluluğu Dışarda Aradıkça Gelmez…
  • Kazanmanın İlk Aşaması, Mağlubiyettir!
  • Herşey Kendine İnanmakla Başlar!
  • Yapabilirsin!

Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? 

Adının anlamı güneşin doğuşu olan Tuluhan Tekelioğlu, Fransa’nın şatolar kenti Tours’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, gazeteciliğe Paris’te, Sipa Press’te başladı. 23 yıldan bu yana yazılı ve görsel medyada başarılı haberlerin ismi olarak tanınan Tekelioğlu, 2014 yılında sosyal girişimciliğe adım attı. Yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği belgeselleri, dünyada ve Türkiye’de ses getirdi. YENİ HAYAT adını verdiği Türkiye’nin ilk organ nakli belgeselini çekerek, Türkiye’ye 2000 organ bağışçısı kazandırdı. Milyonda 3 olan organ bağışı oranı, Yeni Hayat’ın birçok ildeki gösterimleri ve Tekelioğlu’nun yaptığı farkındalık konuşmalarından sonra milyonda 5’e yükseldi.

Tekelioğlu, toplumun itici gücünün kadınlar olduğuna inandığı için, “Kadın Varsa İmkansız yoktur” diyerek, 2017 yılında kadınlardan Türkiye’ye bir umut ve cesaret belgeseli hediye etti. Mahatma Gandhi’nin “Görmek istediğin değişimin kendisi ol”cümlesiyle başlayan YAPABİLİRSİN, Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali ödülüne layık görüldü. Fimin Amerika’daki gösterimlerinden elde edilen gelirle, Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği’nin 102 öğrencisine burs sağlandı. Cesaretin bulaşıcı olduğunu vurgulayan Tekelioğlu, YAPABİLİRSİN belgeselini kitaplaştırarak Anadoluda binlerce kadına ulaştı. Türkiye’nin iş dünyasındaki önemli kurumlarına yönelik yaptığı motivasyon ve cesaret konuşmaları ile değişimin içten tetiklendiğini, dışardan beklemek yerine, insanın kendi içindeki güce sarıldığında neleri yapabileceğini anlatan Tuluhan Tekelioğlu, farklı kurumlarla birlikte sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi.

19 Mayıs’ın 100. yılına, Eti ile birlikte, hayal kurmayı unutan Türk gençliğine GÜÇ SENSİN adlı belgeselini hediye etti. “Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez” cümlesiyle başlayan GÜÇ SENSİN belgeseli, umutsuz gençliğe, ancak hayal kuran ve kendi gücüne sarılarak ilerleyenlerin hayatta iz bıraktığını anlatıyor.

Tuluhan Tekelioğlu, “önce insan, sonra gazeteci” olarak ne biri önde, ne diğeri arkada, toplumun ancak kadın-erkek yan yana, ileriye doğru adım atacağına inanarak, belgeselleri ve konuşmalarıyla farkındalık yaratmaya devam ediyor. Tekelioğlu aynı zamanda 40’ında 40 Kadın (A7 Kitap), Ya Bizdensin Ya Da…(Kırmızı Kedi yayınları), Üvey Evlat (Kırmızı Kedi Yayınları), Yapabilirsin (Karakarga) adlı kitapların yazarıdır.

Masters of Ceremony

Tuluhan Tekelioğlu, uzmanlık alanlarından ve profesyonel deneyiminden hareketle online ve fiziksel olarak gerçekleşen tüm programlarda etkin bir moderasyon sağlamakta ve program süresi boyunca dinleyicilerin ilgisini canlı tutarak etkinliğe değer katacak bir akış sunumu gerçekleştirmektedir.

TULUHAN TEKELİOĞLU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.