Search Button

Dr. Sertaç Doğanay | Exclusive Konuşmacı

Teknoloji İletişimcisi, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

Dr. Sertaç Doğanay

Teknoloji iletişimcisi, akademisyen, danışman ve yazardır. İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. 10 senelik ilaç sektörü deneyiminde; marka müdürü, kurumsal iletişim yöneticisi, pazarlama müdürü ve pazarlama satış direktörü pozisyonlarında bulunmuştur. Gelecek trendleri, yeni teknolojiler, inovasyon, siber güvenlik, dijital dönüşüm uygulamaları, dijital pazarlama ve dijital sağlık konularında yazan, eğitim veren, yüzlerce etkinlikte konuşmalar yapmış olan Dr. Sertaç Doğanay, 2013-2018 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi dersleri vermiştir. 2019 Bahar dönemi itibariyle Kadir Has Üniversitesi’nde “Teknoloji İletişimi” dersini vermektedir. Bir üniversitede bu isim ve içerikle açılan, hem Türkiye hem de dünyadaki ilk ders olma ünvanına sahiptir. 2019 Bahar dönemi itibariyle mezun olduğu İstanbul Tıp Fakültesi’nde “Geleceğin Tıbbı ve Yeni Sağlık Teknolojileri” dersini vermektedir.

2018 yılı itibariyle Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri – Siber Güvenlik Merkezi’nin teknoloji iletişimi danışmanı olarak görev yapmaktadır.

2015 yılından bu yana, Marketing Türkiye ve Digital Age dergilerinde yeni teknolojiler, gelecek trendleri, inovasyon başlıkları altında köşe yazıları yazmaktadır.

2012 yılından bu yana dijital pazarlama ve dijital iletişim projeleri üreten Social Touch isimli ajansın kurucusudur. Sağlık haberleri ve tıp alanındaki gelişmeler konusunda yayın yapan, Türkiye’nin sosyal medyadaki en etkin platform olan DoktorlarSitesi.NET’in ortağı ve yöneticisidir.

2012’den bu yana, teknolojiyle ilgili konularda günlük içerik sunan üç platformu hayata geçirmiştir:
İnovasyon 101: İnovasyon ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri günlük olarak okuyucularıyla paylaşmaktadır.
Siber Güvenlik 101: Gelişen teknolojinin getirdiği riskleri ve korunma yöntemlerini konu alan günlük içerikler paylaşmaktadır.
Tek Doz Dijital: Türkiye’de dijital sağlık teknolojileri alanında ilk ve tek, günlük haber kaynağıdır.

2012 yılından bu yana edindiği girişimcilik ve yatırımcılık deneyimlerini; farklı eğitim kurumlarının ve girişim hızlandırma fonlarının çatısı altında pek çok genç girişimciye mentorluk vererek paylaşmaktadır. Sıkça düzenlediği ve moderatörlüğünü yaptığı “Başarısızlık Hikayeleri” etkinlikleri ile akademisyen, yönetici , girişimci ve sanatçıların tecrübelerini samimi bir dille aktarmalarına olanak sunmaktadır. Bu keyifli etkinliği, kurumların kendi toplantılarına da entegre etmektedir.

2014’ten bu yana 40’tan fazla üniversite etkinliği ve kariyer gelişim günlerinde konuşmacı, moderatör ve panelist olarak bulunmuştur.
Aralık 2017’de ODTÜ’nün organize ettiği TEDxMETUAnkara’da “Geleceğin Suçları, Güçleri ve Aşkları” başlıklı sahne performansını sergilemiştir.
İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki öğrenciliği sırasında edindiği “gönüllülük” kültürünü devam ettirmektedir. Halen yönetim kurulu üyeliğini sürdürdüğü sivil toplum kuruluşları arasında Kanserle Dans Derneği ve Gülmek İyileştirir Derneği bulunmaktadır. Türkiye’ye parlak liderler yetiştirme misyonuyla kurulmuş olan Yenibirlider Derneği’nin profesyonel mentorudur.