Search Button

Dr. Sertaç Doğanay

Teknoloji İletişimcisi, Yeditepe Üniversitesi MBA Öğretim Görevlisi

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

Dr. Sertaç Doğanay

Gelecek trendleri, yeni teknolojiler, inovasyon, siber güvenlik, dijital dönüşüm uygulamaları, dijital pazarlama ve dijital sağlık konularında yazan, eğitim veren, yüzlerce etkinlikte konuşmalar yapmış olan Dr. Sertaç Doğanay, 2013’tan bu yana Yeditepe Üniversitesi MBA öğretim görevlisi olarak dijital pazarlama iletişimi dersleri vermektedir.

2015 yılından bu yana, Marketing Türkiye dergisinde teknoloji ve inovasyon konularında köşe yazıları yazmaktadır. 2016 yılından bu yana, Digital Age dergisinde yeni sağlık teknolojileri ve sağlık alanında inovasyon başlıkları altında köşe yazıları yazmaktadır.

2012 yılından bu yana dijital pazarlama ve dijital iletişim projeleri üreten Social Touch isimli ajansın kurucusudur. Sağlık haberleri ve tıp alanından gelişmeler konusunda yayın yapan, Türkiye’nin sosyal medyadaki en etkin platform olan DoktorlarSitesi.NET’in ortağı ve yöneticisidir.

2012’den bu yana, teknolojiyle ilgili konularda günlük içerik sunan üç platformu hayata geçirmiştir:
Tek Doz Dijital: Türkiye’de dijital sağlık teknolojileri alanında ilk ve tek, günlük haber kaynağıdır.
İnovasyon 101: İnovasyon ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri günlük olarak okuyucularıyla paylaşmaktadır.
Siber Güvenlik 101: Gelişen teknolojinin getirdiği riskleri ve korunma yöntemlerini konu alan günlük içerikler paylaşmaktadır.

İlaç sektöründeki 10 yıllık pazarlama ve satış yönetimi kariyeri sayesinde edindiği profesyonel tecrübenin ardından kendi girişimlerine odaklanmıştır. 2012 yılından bu yana edindiği girişimcilik ve yatırımcılık deneyimlerini; farklı eğitim kurumlarının ve girişim hızlandırma fonlarının çatısı altında pek çok genç girişimciye mentorluk vererek paylaşmaktadır. Her ay düzenlediği ve moderatörlüğünü yaptığı “Başarısızlık Hikayeleri” etkinlikleri ile akademisyen, yönetici ve sanatçıların tecrübelerini samimi bir dille aktarmalarına olanak sunmaktadır.

Aralık 2017’de ODTÜ’nün organize ettiği TEDxMETUAnkara’da “Geleceğin Suçları, Güçleri ve Aşkları” başlıklı, büyük ilgiyle karşılanan bir sahne performansı sergilemiştir.

İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki öğrenciliği sırasında edindiği “gönüllülük” kültürünü devam ettirmektedir. Halen yönetim kurulu üyeliğini sürdürdüğü sivil toplum kuruluşları arasında Kanserle Dans Derneği, İstanbul Tıp Fakültesi Mezunları Derneği ve Gülmek İyileştirir Derneği bulunmaktadır.