INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ARBİL ÇELEN YUCA

ARBİL ÇELEN YUCA Masal Yazarı ve Performans Sanatçısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ARBİL ÇELEN YUCA 2024 Konuşma Başlıkları ARBİL ÇELEN YUCA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yola Çıkan Masalını Yazar
  • Yaşam Döngüsü- Dört Anlaşma- Dört Kahraman
  • Kendin Ol- Bütün Kahramanlar öyle yapıyor
  • Bir Kıvılcım Yeter- Motivasyon- İç Güç Anlatısı

Arbil Çelen Yuca Kimdir?

Masal Yazarı ve Performans Sanatçısı Arbil Çelen Yuca, Adana’da doğdu. Fantastik hikâyelerini anlattığı ilk kişi henüz konuşamayan kardeşiydi, yıllar içinde kardeşinin ona yakıştırdığı ‘’Anlatan Kadın’’ lakabı bugünün gelişini haber veriyordu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Şehir ve Bölge Planlama eğitimi sırasında Hürriyet gençlik müzikali seçmelerine katılarak Levent Kırca - Oya Başar Tiyatrosu’na dâhil oldu. 200 oyun boyunca oyunculuk ve dansçılık yaptı. Nükhet Duru’nun orkestrasında vokalistlik yapan Yuca, çeşitli ulusal radyolarda program hazırladı ve dergilere öyküler yazdı. Üzerinde çalıştığı romanda bir tıkanıklık yaşayınca Yeşim Cimcöz ’ün önerisiyle ilk masalını yazdı, akabinde her içinden çıkılmaz hali masallamaya başladı. Yazdıklarını anlatmaya karar verdiğinde ilk düşündüğü herkesin anlatının bir parçası olmasıydı.

Arbil Çelen Yuca, ‘Masal Kafası’ olarak adlandırdığı çalışmalarını günümüzde üç farklı şekilde sürdürüyor. Kişiye özel masal kitapları yazan Yuca, bu masalları çizimleriyle süslüyor ve aynı zamanda seslendiriyor. Kurumsal şirketlere, eğitim kurumlarına özel masallar yaratıp anlatımını gerçekleştiriyor.

Ayrıca yazdığı masallardan seçtiklerini, kült şarkılar, balatlar, masallara özel besteler eşliğinde farklı etkinlik ve mekânlarda anlatıyor. Masallarına izleyicilerini de katan ve sürpriz oyunlarla kimi zaman onları masalın esas kahramanı haline getiren Yuca’nın performanslarında, çeşitli sanatçılar da enstrümanlarıyla yer alıyor.
En çok hayalini kurduğu şey; herkesin resim yaptığı, şarkı söylediği, hikayesini anlatabildiği bir dünya…

ARBİL ÇELEN YUCA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.