INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ARZU KAPROL

Arzu Kaprol İnsan İnovasyon Tasarımcısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ARZU KAPROL 2024 Konuşma Başlıkları ARZU KAPROL 2024 Konuşma Başlıkları

  • Teknoloji ve modanın geleceği; yepyeni parametreler
  • Coronavirüs sonrası moda dünyasındaki gelişmeler ve sürdürülebilirlik
  • Sürdürülebilir moda ve giyilebilir teknolojiler
  • Tasarım olarak bir yaşam
  • Döngüsel tasarım ve moda felsefesi

Arzu Kaprol Kimdir?

Türk moda tasarımcısı Arzu Kaprol, 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünden mezun oldu. 1994-95 yıllarında Paris Amerikan Acedemy'de couture eğitimine devam etti.

1995 yılında Beymen Academia'nın prestijli “Yılın Avant-Garde Tasarımcısı” ödülüyle tasarım stüdyosunu 21 yaşında kurdu.

Beymen Şirketler Grubu'nun markası NetWork’ün kuruluşunda aktif rol aldı. https://www.network.com.tr 2002-2012 yılları arasında markanın kadın koleksiyonlarının tasarım direktörlüğü görevini üstlendi. Ardından yine aynı grubun eşsiz ve sıra dışı markası QUE'yu yarattı.  2011-2015 yılları arasında Paris Moda Haftası resmi takvimi kapsamında Showlarını gerçekleştirdi, aynı yıllarda Rue Saint Honore'daki showroom'unu açtı. Paris Moda Haftası’nın da etkisiyle, marka satış ağı Londra'daki Harrods, Paris'te Montaigne Market, New York'ta Bergdorf Goodman gibi ikonik mağazalara yayıldı.

2011 yılında MOMA-Modern Sanat Müzesi- New York'ta düzenlenen amfAR Organizasyonunun 25. Yıldönümü için kırmızı kurdeleyi temsil eden yedi kırmızı couture kıyafet tasarladı. Atelier koleksiyonu, amfAR Premiere ve Cannes Film Festivali için Meg Ryan, Milla Jovovic, Kelly Rowland, Chanel Iman, Angela Lindwall ve Gisele Bündchen gibi dünyaca ünlü yıldızlar tarafından tercih edildi.

2015 yılında Premiere Vision Paris tarafından Marka Elçisi seçildi.

Arzu Kaprol, Vodafone Türkiye ile işbirliğiyle 3 farklı teknolojik moda performansı gerçekleştirdi. 2015 yılında Türkiye'nin ilk hologram defilesini ve 2016 yılında müzik, dans ve teknolojiyi birleştiren çok disiplinli bir yaklaşımla Türkiye'nin ilk Dijital Senfonisi’ni gerçekleştirdi. Aynı yıl Arzu Kaprol’un dijital couture gösterisi ulusal ve uluslararası arenada yer aldı. Arzu Kaprol, 2015 yılında akıllı giyim teknolojisinin ilk prototiplerinden biri olan iklim değişikliği ile şeklini ve işlevselliğini değiştiren bir ceket tasarladı ve yarattı.

Giyilebilir teknolojiler alanında yürüttüğü projeler kapsamında alanının öncülerinden olmaya devam ediyor. Sürdürülebilir moda alanında farkındalığı yükseltmek adına projelerde aktif rol alıyor. Austria Graz – Design Festival 2019 ve Swiss Days Istanbul 2019 projelerinde konuşmacı olarak yer aldı.

İstanbul Design Week 2019 kapsamında Giyilebilir Teknoloji sergi alanı ve panelinin kreatif direktörlüğünü yürüttü.

Arzu Kaprol, teknoloji ve fütüristtik tasarım tutkusuyla, eşsiz bir işçiliği birleştirdiği, zamansız kıyafet ve aksesuarlar yaratarak geleceğin moda kültürüne göndermeler yapmaya devam ediyor.

ARZU KAPROL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.