HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

AYŞENUR YAZICI

Ayşenur Yazıcı Sunucu, Yazar, Spiker

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

Ayşenur Yazıcı Kimdir? 

Ayşenur Yazıcı 1958 yılında Elazığ'da ilk çocuk olarak dünyaya geldi.

İlkokulu Anadolu'nun çeşitli yerlerinde, ortaokulu Paris'te, liseyi Ankara Tevfik Fikret Lisesinde, üniversiteyi Fransa'nın Lyon şehrinde Rhone akademisinde tamamladı. Kozmetoloji ve sahne sinema sanatları eğitimi aldı.

1983 Yılında İzmir TRT'de çalışmaya başladı. TRT'deki işine devam ederken Christian Dior firmasının Türkiye temsilciliğinde 5 yıl teknik müdür ve eğitmen olarak görev aldı. Printemps Mağazalarının reklâm, animasyon ve halkla ilişiler müdürlüğü görevinde bulunduğu yıllarda geniş çerçeveli kozmetik promosyonlarının ilk uygulayıcısı ve tanıtıcısı oldu. 1990 yılından beri özel televizyonlarda spiker olarak çalışıyor, programlar yapıyor. Bu meslekte 50'den fazla ödülü var. Türk Dil Kurumu tarafından en büyük unvan olan "Türkçeyi en iyi kullanan spiker" ödülüne layık görüldü.

Zülfü Livaneli'nin Şahmeran filminde dünyaca ünlü makyör Serge Mentelet ile beraber çalıştı. 1990 yılından bu yana çeşitli haftalık dergilere kozmetik yazıları, psikolojik testler hazırladı ve yayımladı, gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.

Epsilon Yayınevinden çıkan "Ekmek Arası Hayat", "Bedriye", "Kadınlar Ağlar", "Makyajda Sihirbazlık Numaraları" , "Son 13 Gün", "Sizin Hikayenizi Çaldım", Boyner Yayınevinden çıkan "Yaşama Yetişemeyenlere Mucize Çözümler", Doğan / Egmont yayınevinden çıkan "Sensin Mağara Adamı" Nemesis Yayıncılıktan çıkan "Çocuk Gelin", "Dil Kafirleri", "Dön Muazzez", "Son Lobotomi", "Ke(n)di(n)den Utanmak" adlı yayımlanmış on iki kitabı var. Yurtdışında, romanlarından bazıları 3 dile çevrilmiş, " Andrea And " takma adıyla yayımlanmaktadır.

Antoloji şiir yarışmasında ödül almıştır.

Renklerle terapi ve yaşam üzerine etkileri, düşünce gücünün yaşamımıza etkisi üzerine üniversitelerde seminerler vermektedir. Evrensel enerjiyi kullanma tekniğine dayalı öğreti olan Reiki'de Master'dır.

Tasavvufa Mesnevi'ye, Fîhi Mâ Fih'e özel bir tutkusu vardır.

İngilizce ve Fransızca bilen Yazıcı bir çocuk annesidir.

Çeşitli kurum ve AVM’ler için " Makyajla Sihirbazlık Numaraları” atölye çalışmaları düzenliyor.

Çeşitli kurum ve kuruluşlara;

  • Kozmetik" ve "Medyanın Hayatımız, İnsan İlişkileri Üzerindeki Etkisi" başta olmak üzere Sosyal Hayatta Birbirimizi Algılayış Şekillerimiz...
  • Güzel Nedir'i kim belirler?
  • Moda ve "bana bak, beni gör, beni sev" egosu içinde insanoğlu nerede çuvallıyor...
  • Modern hayat ve alt güdülerimiz= Alış veriş...
  • İnsanlardaki alım dürtüsü, psikolojisi ve reklamlarla yönetilen hayatlarımız, umutlarımız.
  • Kendini onarmak.
  • Duygu vampirlerine karşı kendi hayatını planlamak
  • Medya hayatımızı nasıl yönetiyor?
  • Umutsuzlukları biriktirmek veya ruh yıkamak nedir?
  • Hayatımızı nasıl beğenilmek ve başkaları için yaşamaya adıyoruz? konulu panel, seminer ve söyleşiler düzenliyor.

AYŞENUR YAZICI kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.