INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

BALÇİÇEK İLTER

BALÇİÇEK İLTER Program Yapımcısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

BALÇİÇEK İLTER 2024 Konuşma Başlıkları BALÇİÇEK İLTER 2024 Konuşma Başlıkları

  • Çocukla Hayat Çok Kolay
  • İstanbul'u Yaşamak: Bir Marka İstanbul
  • Öteki Olmak
  • Türkiye Vizyonu
  • Söz Sende

Balçiçek İlter Kimdir?

16 Haziran 1973 doğumlu… İstanbulludur. 'Notre Dame De Sion Kız Lisesi mezunu olup eğitim kariyerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirerek tamamlamıştır. Gazetecilik kariyerine henüz yirmili yaşlarına gelmeden Cosmopolitan Dergisi’ne çeviriler yaparak başlamıştır. AKTÜEL’de muhabirlik ve editörlük deneyiminin ardından 1 Numara Hearst Yayıncılık’da Haber Müdürlüğü ardından Aktüel Dergisi Ankara Temsilciliği görevinde bulunmuştur. Ardından 1 numara Hearst Yayıncılık'ın Ankara Temsilciliği görevini sürdürmüştür.

Aktüel Dergisi’nde başladığı söyleşilerine ''Pazartesi sohbetleri adı altında Sabah Gazetesi’nde devam etmiştir.1999 yılında İstanbul’da aralarında Esquire, Cosmopolitan, Bazaar gibi dergilerin de bulunduğu Sabah Grubu’nda Dergi Grup Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 2002 yılında Türkiye’nin en çok satan gazetelerinden Sabah Gazetesi’nin ilk kadın Yazı işleri müdürü olmuştur. Aynı dönemde düzenli olarak yaptığı siyasi söyleşileriyle ön plana çıkmıştır. Ayrıca düzenli olarak köşe yazıları kaleme almış. Köşesinin ana konularını kadın-çocuk hakları, eşit haklar ve özgürlükler, sivil anayasa ve Türkiye'nin gelişimi oluşturmuştur.

2007 yılında TMSF’nin Sabah Gazetesi’ne el koymasıyla birlikte, Habertürk grubuna geçmiştir. Ulusal haber kanalı Habertürk’te hergün yayınlanan söyleşi programı Söz Sende’yi hazırlayıp sunmaya başlamış yaklaşık 7 yıl bu programı sürdürmüştür. Yaklaşık bir yıldır kanalın ''anchorwomen''ı olarak çalışmakta ve ekranda herkese ''söz sende'' demeye, söyleşilere devam etmektedir. Balçiçek İlter'in söyleşileri, Esma Esad'dan Angelina Jolie'ye, Kemal Derviş'ten Ersin Özince'ye, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Hayrünisa Gül'e, Cem Yılmaz'a, Bülent Arınç'a kadar geniş bir yelpazededir... Habertürk Gazetesi'nde de ara verdiği söyleşilere tekrar başlamıştır. Balçiçek İlter'in moderatörlüğünü yaptığı tartışma programı ''Karşıt Görüş'' ise haftada bir kez yayınlanmaktadır.

Fransızca ve İngilizce bilen İlter, Kuzey ve Lal isimli ikizlerin annesidir, bekardır.

BALÇİÇEK İLTER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.