INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CEYHUN YILMAZ

Ceyhun Yılmaz Komedyen, Oyuncu, Radyo & Televizyon Programcısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Master of Ceremony

Ceyhun Yılmaz Kimdir?

İlköğretimini Bahçelievler Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Bu okulda okurken sınıfta düzenlediği tek kişilik oyunların yanı sıra ilk kez 1985 yılında okulunun mezuniyet gecesinde sahneye çıktı. 1990 yılında Yeşilköy 50.Yıl Lisesi’ne başladı. 1995 yılında Star TV’de yapım yardımcılığı görevini üstlendi. Sonrasında TGRT spor muhabirliği , 1997’de Star TV spor yapımcılığı ve 1998’de Star TV Galatasaray Muhabirliği ve TGRT spor servisi müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999 yılında Best FM’de yayına başladı. 2000 yılında Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları öğrencisi oldu. Aynı yıl içerisinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi’nde sahneye çıkmaya başladı ve burada 500’ün üzerinde oyun sergiledi. 2001 yılında Atv’de kendi adını taşıyan bir televizyon programını hazırladı ve sundu.
2002 yılında ilk şiir kitabını çıkardı ve aynı yıl vatani görevini yapmak için orduya katıldı. 4 ay Van’da kaldıktan sonra, Türkiye’nin tüm illerini dolaşarak askerler ve rütbeli personel için toplamda 107 gösteri yaptı.

2003 yılında vatani görevini tamamlayıp radyoya geri dönen Ceyhun Yılmaz hemen ikinci şiir kitabı “Kasımın Bıçak Yarası”nı yayınladı. Gösterilerine de aynı yıl tekrar başladı. 2004 yılında TRT’de 14 bölüm boyunca “Şov Rüzgarı”nı sundu. 2005 yılında Cine5’te hafta içi her gece “Ceyhun Yılmaz Talk Show” isimli programına devam etti; 165 bölümde 210 ünlü konuğu ağırladı. 2006 yılında “İkinci El Yalnızlık” adlı şiir kitabını yayınladı ve kitapların tüm gelirini Türk Böbrek Vakfı ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışladı. Şubat 2004 ve Mayıs 2006 yılları arasında “Hayat Bilgisi” dizisinde 92 bölüm konuk oyunculuk yaptı. 2006 yılında dizi setinde geçirdiği kaza sonucu ayağı 3 yerden kırıldı. Aynı gün çok sevdiği annesini kaybetti ve bir süre çalışmalarına ara verdi. 2007 yazında tekrar TRT ile anlaştı ve “Sayısal Gece” programını yaz boyunca sundu. 2008 yazında TRT’de “Sayısal Gece” programını bu kez Sibel Can ile sunmaya başladı ve kış sezonunda da programa devam etti. 2009 yılında TRT Müzik’te “İstanbul Sokakları” isimli programı sundu. 2011 yılında Habertürk TV'de Simge Fıstıkoğlu ile birlikte “Hoş Beş İki” isimli spor programını hazırlayıp sundu.

2011 yılında Lig TV'de “21” isimli spor-talk show programını hazırladı ve sunmaya başladı. Aynı yıl “Sensiz Harfler” ve “Sevdiğim İkinci Kadınsın Sen” adlı kitaplarını yayınladı ve kitapların bütün gelirlerini LÖSEV’e bıraktı. 1999-2012 yılları arasında 100’den fazla üniversite paneline konuşmacı olarak katıldı. Mesleğini yaptığı her sene birçok ödüle layık görüldü. Hababam Sınıfı Merhaba, Hababam Sınıfı Askerde, Maskeli Beşler, Maskeli Beşler: Irak, Maskeli Beşler: Kıbrıs, Osmanlı Cumhuriyeti, Çakallarla Dans filmlerinde ve Melekler Korusun, Leyla ile Mecnun ve Babam İçin dizilerinde cameo (misafir oyuncu) olarak bulundu. Ayrıca sektördeki genç isimlere destek amacıyla, 2011 yılından beri radyo kategorisinde ödül kabul etmemektedir.

 

CEYHUN YILMAZ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.