INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

JAVİER GOYENECHE

Javier Goyeneche ECOALF Kurucusu ve CEO'su | Thinkers50

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

JAVİER GOYENECHE 2024 Konuşma Başlıkları JAVİER GOYENECHE 2024 Konuşma Başlıkları

  • Çöpten modaya: çözümün parçası değilseniz sorunun parçasısınızdır
  • Girişimci Olma Konusunda Korkusuz Olun

Javier Goyeneche Kimdir?

Javier Goyeneche, Avrupa'nın en ileri görüşlü genç işadamlarından biridir. İş politikasını inovasyon, araştırma, insan ilişkileri ve işletmelerin sadece çevreye saygı duyarak değil, aynı zamanda gezegenin bakımı için de bir şeyler yaparak büyümesi gerektiğine dair etik inanca dayandırıyor. Prestijli liderlik ve yönetim forumu Thinkers50, kendisini 2019 yetenek radarına dahil etti. Javier Goyeneche, moda endüstrisinde devrim yarattığı ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru geçişe öncülük ettiği için Schwab Vakfı'nın 2020 yılının sosyal yenilikçileri ödülüne layık görüldü.

İlk şirketi olan giyim ve aksesuar zinciri Fun & Basics'i 2012 yılında satan Goyeneche, 2009 yılında başladığı ve Ar-Ge yatırımlarıyla sürdürülebilirlik ve moda alanında küresel bir ölçüt haline gelen Ecoalf projesini büyük bir başarıyla sürdürüyor. Vizyonu, atık plastiğin geri dönüştürülerek geleneksel ürünlerle aynı kalitede kumaşlara ve malzemelere dönüştürülmesini içeriyor. Javier Goyeneche ve Ecoalf, "B gezegeni diye bir şey yok" mottosu altında, dünyayı en çok kirleten ikinci sektör olan moda endüstrisine sahip.

Şu anda PET plastik şişeleri, balık ağlarını, kahve artıklarını, kullanılmış pamuk ve yünleri, eski lastikleri geri dönüştürerek giysileri için polimer, iplik ve kumaş üretiyorlar. Ecoalf Vakfı'nın da yaratıcısı olan Ecoalf, Upcycling the Oceans girişimiyle Levante sahilindeki balıkçıların yardımıyla Akdeniz'deki çöpleri temizlemeyi amaçlıyor. Toplanan malzemeler pelet, iplik, kumaş ve ürünlere dönüştürülecek. 2017 yılında 70 liman ve 3000'den fazla balıkçıyla çalışarak deniz dibinden 250 tondan fazla çöp kurtardılar.

JAVİER GOYENECHE kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.