INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. MURAT GÜLSOY

Prof. Dr. Murat Gülsoy Akademisyen, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

PROF. DR. MURAT GÜLSOY 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. MURAT GÜLSOY 2024 Konuşma Başlıkları

  • Hikâye: Dünya Anlattığımız Yerdir
  • Yaratıcılık: Dünya Hayal Ettiğimiz Yerdir
  • Yazarak İyileşmek
  • Rüyalar ve Yaratıcılık: Sanatta, Edebiyatta, Psikolojide Gerçeküstünün Açtığı Kapılar
  • Yeni Yaratıcı Yapay Zekâ: Rakip mi Dost mu?
  • Yeni Tıp Teknolojileri Hayatımızı Nasıl Değiştiriyor?

Murat Gülsoy Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliğini bitirdikten sonra aynı üniversitede Psikoloji alanında yüksek lisans çalışması yaparken insan beyni, bilişsel psikoloji, yapay zekâ konularına yoğunlaştı. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümü Elektrofizyoloji Laboratuvarında gerçekleştirdiği deneysel çalışması “İnsan yüzlerine özgü uyandırılmış beyin potansiyelleri” ile Psikoloji yüksek lisans tezini tamamladı. Doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesinde biyomedikal mühendisliği alanında “Cerrahi Laser Sistemi Tasarımı” konusunda yaptı. 1993-2023 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünde lazerlerin tıptaki uygulamaları üzerine araştırmalar yaptı, laboratuvarlar kurdu. Çok sayıda uluslararası makaleye imza attı. 2004-2021 yılları arasında akademik pozisyonunun yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’nin yayın kurulu başkanlığı, 2014-2023 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi müdürlüğü görevlerini üstlendi. Ayrıca üniversitenin pek çok kültür sanat etkinliğinin gerçekleştirilmesinde görev aldı.

Murat Gülsoy üniversite yıllarından itibaren akademisyenliği ve yazarlığı bir arada sürdürdü. Öykü, roman, deneme ve eleştiri türlerinde eserler verdi. 1992-2002 yılları arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkardı, Açık Radyo ve TRT2 gibi yayın organlarında çok sayıda kültür sanat programı yaptı. 2001 yılı Sait Faik Hikâye Armağanı, Bu Kitabı Çalın adlı kitabına, 2004 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü, Bu Filmin Kötü Adamı Benim, 2013 yılı Notre Dame de Sion ödülü Baba Oğul ve Kutsal Roman, 2014 yılı Sedat Simavi Edebiyat Ödülü Gölgeler ve Hayaller Şehrinde adlı romanlarına verildi. Son kitabı Ressam Vasıf’ın Gizli Aşklar Tarihi 2023 yılında yayımlandı. Öykü ve romanları çeşitli dillere çevrilen Gülsoy 2003 yılından beri yaratıcı yazarlık ve edebiyat eğitimleri de vermekte, yaratıcı yazarlık üzerine kaleme almış olduğu Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık adlı çalışması bu alanda önde gelen kitap olma özelliğini taşımaktadır. Gülsoy’un yaratıcı yazarlık eğitimleri edebiyat dünyasına çok sayıda yazar kazandırmıştır.

PROF. DR. MURAT GÜLSOY kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.