HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SEDA AKGÜL

Seda Akgül Haber Spikeri

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

Seda Akgül Kimdir? 

TV8 ekranlarında, hafta sonu sabah kuşağında Erken Baskı isimli programı hazırlayıp sunarak, eleştirmenlerin ve izleyicilerin büyük beğenisini toplayan Seda Akgül aynı zamanda da yıllardır Uluslararası birçok önemli organizasyonun iki dilde sunuculuğunu yapıyor. Büyük firmaların ve resmi kuruluşların aranan ismi Seda Akgül, sunucusu (Master of Ceremony) olduğu birçok önemli toplantıda sahnede tercüme yapabilmesi ile de büyük takdir topluyor.

TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İngilizce bölümlerini bitirdikten sonra Başbakanlık’ta mütercim tercümanlık eğitimi alarak görev yapan Seda Akgül , İsveç Üniversitesi’nin bursu ile Brüksel’de Avrupa Birliği Gazeteciliği okumuş, Amerikan Sivil Toplum Örgütlerinin seçimi ile 2004 yılında Geleceğin Toplum Lideri olarak Washington’da staj görmüştür.

TRT sınavlarını kazanarak spikerliğe başlayan Seda Akgül, TV 8’in kuruluş yıllarından beri bu kanalda görev yapmakta, Avrupa Birliği’ne Doğru ve Savaş Bağdat Yolunda gibi dış politika programlarını hazırlayıp sunmanın yanında uzun yıllar yaptığı Ana Haber Spikerliği ile de tanınmaktadır. Işık Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 2004-2007 arasında İngilizce verdiği Medya dersleri ile de akademisyen kişiliğini devam ettirmiştir.

Aralarında OECD ve IMF uluslar arası toplantıları gibi Cumhurbaşkanı düzeyinde gerçekleşen organizasyonların sunuculuğunu (Master of Ceremony) yapan Akgül’ün görev aldığı önemli toplantılardan bazıları ise aşağıdadır.

  • İnanç Turizmi Zirvesi – Kasım 2010
  • Dünya Turizm Ödülleri – Ekim 2010
  • Dünya Belediye Başkanları Zirvesi – Ekim 2010-2009-2008
  • UCLG Dünya Konseyi Zirvesi-2009
  • Turizm Baklanlığı Mavi Bayrak Açılış Töreni Mayıs 2009
  • Dünya Skal Zirvesi Mayıs 2008
  • NATO İstanbul Zirvesi 2006
  • OECD Zirvesi-2004

Yukarıdaki önemli Uluslar arası Organizasyonları iki dilde sunmanın (Master of Ceremony) yanı sıra TÜRSAB, Allianz, ECA, THY gibi önde gelen Sivil Toplum Örgütleri ve Şirketlerin de seçkin organizasyonlarında sunuculuk görevini üstlenmiştir.

SEDA AKGÜL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.