INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

STUART SANDEMAN

Stuart Sandeman Nefes Uzmanı ve Performans Koçu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

STUART SANDEMAN 2024 Konuşma Başlıkları STUART SANDEMAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Vakit Nakittir, Nefes de Nakittir
  • Stres ve Endişe ile Başa Çıkmak için Nefes Teknikleri
  • Güne İyi Başlamak için Faydalı Sabah Rutinleri
  • Zihni Dinlendirme Sanatı
  • Duygusal Dayanıklılık
  • Uyku Devrimi

Konuşmacı Profili

Stuart Sandeman, nefes teknikleri uzmanı ve performans koçu olarak, olumsuz düşünceler ve davranışlardan arınmak için koçluk ve nefes seansları vermektedir. Bu seanslarda, kişilerin nefes alma sistemini nasıl düzenleyip kontrol altına alacağını nöroloji, psikoloji, koçluk teknikleri, hareket ve egzersiz, ses terapisi ve meditasyon gibi farklı disiplinleri de kullanarak öğretmeyi amaçlamaktadır.

Sandeman, online/çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği interaktif atölye çalışmalarında, katılımcılara nefes alıp vermenin bilimsel arka planını kavratarak, içinde bulunulan belirsiz ve zor dönemlerde nefes alma sisteminin düzenlenmesinin bireylere nasıl katkı sağlayacağını öğretmektedir.

Atölye çalışmalarında aynı zamanda, bağışıklık sistemini etkilemek ve zihinsel faaliyetleri kontrol altına alabilmek için nefes ritminin, dakikadaki sayısının ve derinliğindeki değişimlerin ne denli önemli olduğu anlatmaktadır. Bu öğretiler, katılımcıların kendine özgü nefes alma modelini keşfetmesini sağlamaktadır. Böylece katılımcılar kişisel düşünme sistematikleri, kendilerini nasıl hissettikleri, nasıl eyleme geçtikleri ve kişisel performansları hakkında doğru nefes almanın ne denli destekleyici olabildiğine dair öz farkındalık geliştirmektedir.

En temelde de bu seanslar katılımcıların kendi “varoluş”unun farkına varması ile ilişkilidir. Uygulanan bu nefes teknikleri, bireylerin içinde bulunulan durumun kontrolünü eline alma becerisini geliştirmeye ve özellikle de stres altındayken enerjilerini korumalarına yönelik kazanımlar sunmaktadır.

Sandeman’ın uyguladığı bu nefes çalışmaları, farkındalık, stresle başa çıkma gibi öğretilerin yanı sıra, evden çalışma koşullarında konsantrasyon becerilerini artırmada da katılımcılara önemli yetkinlikler kazandırmaktadır. Stuart Sandeman, aralarında Google, Nike, The Goop, Lululemon, YouTube, J.P. Morgan ve Spotify gibi isimlerin olduğu pek çok kurum ve kuruluşla çalışmıştır.

Kazanımlar:

Fiziksel: Bağışıklık sisteminin güçlenmesi, enerji ve verimliliğin artması, üst solunum yollarında kapasitenin artması, kaliteli uyku uyuma.

Zihinsel: Stres ve endişe halinin azalması, konsantrasyon ve zihin berraklığının artması, karar alma becerilerinin gelişmesi, takım ruhu bilinci ve motivasyonun yükselmesi.

Duygusal: Duygusal zekanın gelişmesi, çalışma arkadaşlarınızın kendilerini nasıl hissettiklerine dair empati becerisinin gelişmesi, bir topluluğun parçası olma ve bağ kurma ile ilgili olarak ifade alanlarının açılması.

 

STUART SANDEMAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.