“Back To Work” ile Sezonu Açtık!

Yaz aylarında izinler, bayramlar, tatiller derken; pek çok kurum gibi biz de etkinliklerimize bir süre ara verdik.

01 Eylül 2021 ・ Yazan: Speaker Agency

“Back To Work” ile Sezonu Açtık!

Yaz aylarında izinler, bayramlar, tatiller derken; pek çok kurum gibi biz de etkinliklerimize bir süre ara verdik. 25 Eylül Salı günü ise, Kolektif House Levent’te, Mehmet Auf moderatörlüğünde, her biri alanının en etkili isimlerinden olan konuşmacılarımız ve Türkiye’nin önde gelen kurumlarının yöneticilerinden oluşan muhteşem katılımcılarla gerçekleşen “Speaker Agency Talks - Back to Work” etkinliğimizle sezona harika bir başlangıç yaptık. Konsept partnerimizin İletişim İşleri, mekân partnerimizin Kolektif House ve pazarlama iletişimi partnerimizin Benefad Agency olduğu etkinliğimizde; oldukça sıcak, enerjik, ilham dolu bir atmosfer vardı. Etkinlik boyunca yüzleri gülen katılımcılarımız; konuşmacılarımızın farklı bakış açılarından yararlanmanın yanı sıra, kahve molasında networking imkânı da buldular. İşte, Back to Work’un ardından sizler için derlediğimiz kısa kısa notlar:

Hale Caneroğlu’ndan İş Hayatında Mutluluğu Öğrendik…

Mutluluk Öğretmeni Konuşmacımız Hale Caneroğlu; bizleri, tek başına başarının mutluluk getirmeyeceği, ama bazı durumlarda egoyu besleyebileceği, bunun da kalıcı bir tatmin yaratmayarak hep daha fazlasının istenmesine sebep olacağı konusunda uyarıyor ve ekliyor: “Önce mutluluk, sonra başarı!” Mutluluğun bir iş ahlâkı olduğunu, içimizde olduğunu, mutluluğa yapılan yatırımın başarıya yapıldığını savunan konuşmacımız; mutlu olmak için parazitlerimizden arınmamız ve memnun olmadıklarımızı değiştirmemiz için ilham veriyor.

Mehmet Auf Belirsizlikte İknanın Eşsiz Gücünü Anlattı!

Davranış Bilimleri Araştırmacısı, Senarist, Oyuncu ve Yazar Exclusive Konuşmacımız Mehmet Auf; “Belirsiz günlerde kendinizi ikna etmek için stratejinizin bir parçası umut olabilir mi?” diye sorarken hatırlatıyor: “Umutlarınızı hayallere değil, gerçeklere dayandırın.” Hatalarla yüzleşmemizi de tavsiye eden Auf; “Neyin yolunda gitmediğinden çok, neyin işe yaradığına odaklanın.” diyor ve cesaret veriyor: “Belirsizlik zamanında harekete geç!”

Ali Koç Söyledi Beraber Güldük!

Egitimpedia.com ve Fide Okulları Kurucusu Konuşmacımız Ali Koç, kendi öğrencilik hayatından ve kariyerinden anlattığı anılarıyla hepimizi kahkahaya boğarken, bir yandan da ebeveynliğe farklı bir açıdan bakmamızı sağladı. Esprili bir dille 2000’li yıllardan sonra anne-baba olanları “inceleyen” Koç hatırlatıyor: “Eğer çocuğunuzun bel çevresinde simidi varsa, ebeveynliğinizi gözden geçirin; çünkü bu üç sebepten olur. Birincisi hareketsizlikten, ikincisi sağlıksız beslenmeden, üçüncüsü annenin çocuğun üstüne fazla düşmesinden.”

Murat Sağman ile Türkiye Ekonomisi Bundan Sonra Nereye?

Günün kapanışını yapan Ekonomist ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Konuşmacımız Murat Sağman; dünyadan ve ülkemizden paylaştığı verilerle içinde bulunduğumuz ekonomik durumu değerlendirdi, 2018 sonu için herkesin merak ettiği enflasyon ve dolar kuru tahminlerini paylaştı. Sağman, bundan sonra ne yapmamız gerektiğini ise üç kelimelik bir vizyonla özetliyor: İhracat, tasarruf, üretim!

Kelime Bulutu

  • Speaker Agency Talks - Back to Work