INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ECE ÜNER

ECE ÜNER Spiker, Yazar ve Gazeteci

Keynote & Konuşma

ECE ÜNER 2024 Konuşma Başlıkları ECE ÜNER 2024 Konuşma Başlıkları

  • Diksiyon ve Etkili İletişim
  • Beden Dili & İletişim
  • Zor İnsanlarla İletişim
  • Motivasyon; Gerçekçi Ol, İmkansızı İste
  • Gazetecilik ve Televizyon Gazeteciliği Atölyesi

Ece Üner Kimdir? 

1981 İstanbul doğumlu olan Özge Ece Üner, Liseyi Koç Özel Lisesi'nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden 2003 yılında mezun oldu. 

Paris'te Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel'de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. 

Dialog Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi.

Ece Üner, kariyerine 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitim gördüğü sırada stajyer olarak başladı. 2003 Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi'nde çeviri haberler yaptı. 

2002'den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarına yoğunlaştı. Birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar gerçekleştirdi. Formula 1 Bahreyn Pisti'nden haberler yaptı. 2005 Ağustos ayında İstanbul'da koşulan Formula 1 Grand Prix'ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi.

2006 yılında Star TV'de muhabirlik yapan Üner, Mayıs 2006'da CNN Türk'e geçip kanalın spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu. 

Mart 2007'de CNN Türk'te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009'da Habertürk'e geçti. 

2010'da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011'de Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 

2012'den Aralık 2017'ye kadar Habertürk TV'deki Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu. 

2014-2015 yılları arasında Show Ana Haber bültenini sundu. 3 yıllık aradan sonra tekrar Show Ana Haber’le anlaşarak 8 Ocak 2018'de görevini devraldı.

Son olarak 2021 yılında, Ece Üner ile Susma isimli programın sunucusu olarak Kanal D ile anlaşarak, 95 bölüm süren ekran yolculuğuna veda etti.

Ece Üner çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bil Ayrıca Medya Ekonomisi, Dünya Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır. 

12 yıl atletizmle uğraşan Üner'in, 1500, 3000 ve 5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bunuyor. 

Bunların yanı sıra birçok online eğitim sitesinde dersler vermektedir.

Masters of Ceremony

Ece Üner, uzmanlık alanlarından ve profesyonel deneyiminden hareketle online ve fiziksel olarak gerçekleşen tüm programlarda etkin bir moderasyon sağlamakta ve program süresi boyunca dinleyicilerin ilgisini canlı tutarak etkinliğe değer katacak bir akış sunumu gerçekleştirmektedir.

ECE ÜNER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.