INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ERKİN ŞAHİNÖZ

ERKİN ŞAHİNÖZ Erkin Şahinöz Akademi Kurucusu, Stratejik Yönetim Danışmanı, ABD Merkez Bankası Fed Eski Araştırma Direktörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ERKİN ŞAHİNÖZ 2024 Konuşma Başlıkları ERKİN ŞAHİNÖZ 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dijital Ekonomide Dönüşüm Yönetimi
  • Covid Sonrası Yeni Ekonomi ve İş Modelleri
  • Finansal Kültür
  • Bankacılık Hep Olacak ama Bankacılığı Bankacılar Yapamayacak (Kripto Paralar)
  • Üretilen Her Blok Dünyayı Değiştiriyor (Blokzincir)

Erkin Şahinöz Kimdir?

İstanbul doğumlu olan Erkin Şahinöz, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği’nde tamamlamıştır. ABD’de University of Nebraska’da burslu olarak önce MBA yapmış sonra da aynı üniversitede ekonomi üzerine yüksek eğitimini tamamlamıştır. Şahinöz, 2002 yılında Nebraska eyaletinin en başarılı genç iş insanı ödülüne layık görülmüştür. Profesyonel çalışma hayatına 1999 yılında Araştırma Asistanı olarak başlamış, 2000-2002 yılları arasında ABD’nin ulusal danışmanlık şirketi Business Development Center’da bankalara ve reel sektör firmalarına stratejik yönetim ve finans danışmanlığı yapmıştır.

2002 yılında ABD Merkez Bankası (FED) tarafından ekonomist olarak transfer edilmiştir. Opsiyonları kullanarak geliştirdiği, merkez bankalarının faiz değişikliklerini tahmin eden finansal model ile terfi almış ve FED’e Ekonomik Araştırmalar Grubu Direktörü olarak atanmıştır. 2007 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Yurtiçi Kargo’yu da bünyesinde barındıran Arıkanlı Holding’de Strateji Koordinatörlüğü ve İş Geliştirme bölümünü kurmuştur.

2009 yılında Avusturya’nın en büyük bankası Erste Bank’ın Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. Türkiye operasyonlarını sıfırdan kurarak yerli kurumsal yatırımcılara ve Londra merkezli yabancı yatırım fonlarına yatırım bankacılığı, satın alma ve birleşme alanlarında hizmet vermiştir. Birçok firmanın kurumsal finansman, halka arz süreçlerini yönetmiştir. Şahinöz, Dünya Gazetesi başta olmak üzere birçok ulusal dergi ve gazetede köşe yazarlığı yapıyor. Ayrıca ulusal TV kanallarında düzenli olarak yorumculuk yapıyor.

Birçok kurumun bağımsız yönetim kurulu üyeliğini icra eden Erkin Şahinöz aynı zamanda reel sektördeki firmalara stratejik yönetim, kurumsal yönetim, dijital dönüşüm, markalaşma, finansal yönetim, ihracat pazar araştırması ve 4.0 alanlarında danışmanlık yapıyor. Ayrıca nöro pazarlama, yıkıcı teknolojiler, insanın karar anı, ekonomi, finansal yönetim, risk yönetimi, dijitalleşme, blokzincir ve markalaşma başlıklarında yılda 450 civarında etkinliğe konuşmacı olarak katılıyor.

ERKİN ŞAHİNÖZ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.