INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MELDA YÜCEL

Melda Yücel TV Haber Program Sunucusu, Gazeteci, Yazar, Eğitmen

icon

Konuşmacı Çözümleri

Master of Ceremony

MELDA YÜCEL  2024 Konuşma Başlıkları MELDA YÜCEL 2024 Konuşma Başlıkları

  • İLET(mek)İŞİM: Son Dakikaları Yöneten, Hikayeni Anlatan Sen Ol! Markalardan Sektörlere, Sektörlerden Liderlere: İletişim
  • Son Dakikaları Yönetmek
  • Medya Eğitimi

Melda Yücel Kimdir? 

İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde okuyan Melda Yücel, medya dünyasına Kasım 1995’te Bilgin Grubu’nun Taraftar spor gazetesiyle adım attı. Eş zamanlı yine Bilgin Grubu’nun Takvim Gazetesi’nde her gün makale yazdı ve “politika toplum yazan Türkiye’nin en genç köşe yazarı” olarak kayıtlara geçti. 5 yıl çalıştığı gazeteyi ve köşe yazarlığını, haberin içinde olma arzusuyla bırakarak Yeni Binyıl gazetesinde haber merkezinde muhabirliğe başladı. Televizyon haberciliğine adım atması 2000 yılında, yine Bilgin Grubu’nun bünyesinde olan Kanal 6 Televizyonunu ile oldu. Daha sonra Star Haber’de Ali Kırca ve Ayşenur Arslan’ın ekibine katıldı. Star Haber 24’te de hem muhabir hem spiker olarak yayıncılığının çerçevesini genişletti. Ekonomi TV haberciliğinde uzmanlaşması ise Ufuk Güldemir’in kurduğu ve henüz bir yaşında olan Habertürk TV’ye 2003’te katılmasıyla oldu. Habertürk Gazetesi’nde röportajların yanı sıra köşe yazarlığını da sürdürdü. Ekonomi Müdürlüğü unvanıyla birlikte ekonomi programlarının hazırlanması ve sunulması dahil tüm ekonomi akışından sorumlu oldu. Habertürk’ün Ciner Grubu’na satışı sonrasında da görevine devam etti. 2008 Ekim’inde kızı Ayşem Lal dünyaya geldi. Eylül 2009’da Doğuş Grubundan aldığı teklifle CNBC-e Televizyonu’na geçti. 

CNBC-e kapanana kadar, yayın akışını sil baştan kendi çizdiği izleyici de interaktif içine kattığı 2 saatlik Finans Kafe kuşağını ve İş Dünyasından programını hazırladı ve sundu. Yine kendi formatı olan aile şirketlerini nesiller boyu ayakta tutan hikayelerin samimi bir dille anlatıldığı Babalar ve Çocukları programını ve yine kendi projesi olan Sektör Konuşuyor programını hazırladı, sundu. CNBC-e’deyken aynı zamanda NTV’de Prof.Dr.Şükrü Kızılot ve Prof.Dr.Cem Kılıç ile NTV’ye Sorun programlarını sunmaya başladı. CNBC-e’nin kapandığı tarihte ikinci çocuğu Aslan Efe dünyaya geldi. CNBC-e’nin kapanmasıyla NTV’ye geçen Melda Yücel, Sektör Emlak, Dış İlişkiler gibi sayısız ekonomi programını hazırlayıp sunarken, aynı zamanda haber bültenlerinde de kesintisiz, siyasetten ekonomiye sanata sağlıktan spora, son dakika gelişmelerle spiker olarak da ekranda geniş bir yer aldı. 2 yıl yaz dönemlerinde de Star Ana Haber bültenlerini de yine kendi rengi-tarzıyla sundu. 

Kariyerine, sağlık yayıncılığını ise, oğluna 7 aylık hamileyken başladığı Prof.Dr.Osman Müftüoğlu ile Yaşasın hayat programıyla kattı. İşine sevdası bilinen Melda Yücel, 28 yıllık medya kariyerinin 14 yılını geçirdiği Doğuş Grubu ve NTV’ye, EYT’nin yasalaşmasıyla birlikte “Şimdi değilse ne zaman?” diyerek veda etti. İsmiyle özdeşleşen Finans Kafe’yi 14 yılla en uzun süre hazırlayıp sunan, 8 yıl Yaşasın Hayat’a enerji katan, 14 yıl Çalışma Hayatı-NTV’ye Sorun’la sosyal güvenlik konularında da uzmanlaşan Melda Yücel, şimdi “habercilik aşkını” yeni medya enerjisiyle yaşatıyor. Haber-ekonomi-sağlık-hayat alanlarında gündemin nabzını tuttuğu kendi adını taşıyan Melda Yücel TV’de Youtube’da sürdürmeye başladı. 28 yıllık medya kariyerinde sayısız zirve-panel yöneten Melda Yücel, medya eğitimi ve moderatörlük tecrübelerini de iş dünyasıyla buluşturmaya devam ediyor.

MELDA YÜCEL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.