INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

BAŞAK TEMEL

Başak Temel Sosyolog, Sunucu, Eğitmen

Keynote & Konuşma

BAŞAK TEMEL 2024 Konuşma Başlıkları BAŞAK TEMEL 2024 Konuşma Başlıkları

 • Mutluluk Oyunları
 • Kendi Hayatının Sanatçısı Ol
 • Pozitif Gelecek Tasarımı
 • Ya Duyguların Senin Değilse?
 • Paraşütün İplerini Nasıl Keseriz?
 • Anda Kal Demesi Kolay Peki Nasıl?
 • Mizacın ve Değerlerinle Gerçek Sen Olmak
 • Sempati Yapma Bana! İletişim Kazalarına Son
 • Farkındalık Artırmak İçin Neyi Fark Etmeli
 • Plazada Mutluluk Başkadır
 • Sosyal Medya Aşkı Öldürür mü?
 • Süper Annelere Süper İksir

Başak Temel Kimdir?

Sosyolog, konuşmacı-eğitmen ve televizyon program sunucusu olarak profesyonel iş yaşamına devam etmekte, Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. 1999 yılında ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezuniyeti ardından savunma sanayi, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası projelerinde yöneticilik ve danışmanlık yaptı. Uluslararası ve ulusal markalara topluluk ve görünürlük geliştirme danışmanlığı yaptı.

Televizyon kariyerinde son 10 yıldır TRT ve özel TV kanallarda 400 bölümden fazla program sunuculuğu ve içerik danışmanlığı yaptı. Programlarında iş, siyaset, sanat ve spor dünyasından önemli isimleri ağırladı. Ekonomiden marka yönetiminde, kurumsal iş hayatından kişisel gelişime, sağlıktan sanata kadar uzanan geniş bir yelpazede programlar hazırladı. Daha başarılı, verimli ve mutlu bir yaşamın ipuçlarını aradığı programları “B Planı” ve “Değişiyorum” da farklı uzmanlarla toplumsal gelişim adına değerli içerikler üretti. TV ve Youtube’da yaklaşık 150 saat canlı yayın program yaptı. Sağlık, eğitim, sanat, otomotiv ve ilaç markalarının dijital projeleri için özgün video içerikler üretti.

Konuşmacı ve eğitmen olarak günümüze kadar yaklaşık 50.000 kişiye özgün içeriklerini ulaştırdı. “Mutluluk Oyunları”, “Pozitif Gelecek Tasarımı”, “Sosyal Medya Sosyolojisi”, “Duygu Sosyolojisi” başlıklarında eğitimler ve konuşmalar tasarladı. Sosyoloji mezuniyeti sonrasında yaptığı araştırma çalışmaları ve tamamladığı eğitim programlarıyla çalışma alanı olan “duygu sosyolojisi” yaklaşımı ile sürdürdüğü çalışmalarında kurumsal eğitimlere ek olarak özel atölye çalışmaları, kamplar ve deneyimsel etkinlikler tasarlamakta, sosyal sorumluluk projelerine danışmanlık vermekte ve üst düzey yöneticilere bireysel danışmanlık yapmaktadır.
Sunucu (Master of ceremony) ve moderatör olarak uluslararası ve ulusal kongrelerde, marka etkinliklerinde, çeşitli Bakanlıkların projelerinde, festivallerde, ödül törenleri ve gala gecelerinde 15 yıldır görev almaktadır. Türkçe ve İngilizce olarak sunuculuk yapan Temel halen ülkemizin en büyük perakende zincirlerinden birinin Youtube canlı yayınlarında sunuculuk yapmaktadır.

Sanat ve spor hayatının vazgeçilmezidir. Eski lisanslı sporcu ve dansçıdır. Türk Tanıtma Vakfı ve Kültür Bakanlığının Amerika, Fransa, İngiltere ve Uzakdoğu çalışmalarında görev almıştır. Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi ve İstanbul Cemal Reşit Rey’de kişisel resim sergileri “Yeraltı Cennet” ve “Benim Hipnozum”u sanat severlerle buluşturdu. “Ve Kadın” Tiyatro oyununda oynadı. Dans Tiyatrosu çalışmalarında yer aldı.
“Bütünsel sağlıklı yaşam” yaklaşımını topluma kazandırmak için faaliyet gösteren bir sosyal girişim olan Mavi Gelecek Platformu’nun kurucusu ve 15 yaşındaki ikizlerinin hayatı, gelişmeyi, geliştirmeyi çok seven annesidir...

Masters of Ceremony

Başak Temel, uzmanlık alanlarından ve profesyonel deneyiminden hareketle online ve fiziksel olarak gerçekleşen tüm programlarda etkin bir moderasyon sağlamakta ve program süresi boyunca dinleyicilerin ilgisini canlı tutarak etkinliğe değer katacak bir akış sunumu gerçekleştirmektedir.

BAŞAK TEMEL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.