INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. GÜLFEM SAYDAN SANVER

Dr. Gülfem Saydan Sanver Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği Başkanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. GÜLFEM SAYDAN SANVER 2024 Konuşma Başlıkları DR. GÜLFEM SAYDAN SANVER 2024 Konuşma Başlıkları

  • Türk Siyasi Tarihi Ve Bugünün Türk Siyaset Sahnesi
  • Türkiye'de Neler Oluyor?
  • Gökyüzünün Yarısı Nerede? Türkiye'de Kadın Olmak
  • Yeni Bir Sorgulama Anlayışı: Vicdanın Sesi
  • Toplumsal Fayda Yaratmanın Bize Faydası Ne?
  • Yeni Bir Liderlik Anlayışı: Toplumsal Fayda Yaratan Lider

Dr. Gülfem Saydan Sanver Kimdir? 

Mayıs 2022 yılında Viyana’da Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği başkanı seçilen Dr. Gülfem Saydan Sanver liseyi Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi'nde, üniversiteyi Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümününde okudu.

4 sene Citibank N.A’da Risk Yönetimi Bölümünde müdür yardımcılığı görevini üstlenen Gülfem Saydan Sanver, yüksek lisans ve doktora yapmak üzere Paris’e gitti; Sorbonne Üniversitesi’nde "Siyasal İletişim" üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı. Karşılaştırmalı seçim kampanyaları üzerine yazdığı doktora tezi jürinin oy birliği ile yüksek onur ödülü aldı.

2013 yılında, Türkiye’deki “Seçim Kampanyaları ve Siyasi Partilerin Karşılaştırmalı Seçim Stratejileri” üzerine yaptığı çalışma A.N.R.T Yayınevi tarafından, kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri üzerine yazdığı ikinci kitabı “Yorumlayan Topluluklar” da 2014 yılında Fransa’da basıldı.

Sanver 12 Kasım 2013 tarihinde Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC)’nin Yönetim Kurulu’na seçilerek derneğin en genç yönetim kurulu üyesi olmaya hak kazandı; 2017 yılına kadar üyeliği devam etti.

2015 yılında Türkiye’de siyasi seçim kampanyaların marketing alanına uygulamaları üzerine uluslararası konferans düzenledi. Barack Obama’nın 2012 yılında seçim kazandıran ekibini İstanbul’a getiren Sanver bu alanda ilk uluslararası konferans düzenleyen isim oldu.

Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği’nden, Amerika’da siyaset iletişiminin Oscar’ı kabul edilen Pollie Ödülü’nü (Pollie Award) 2015 yılında Uluslararası Kategoride En İyi Yazılı Materyal branşında, 2019 yılında En Yenilikçi Materyal branşında kazandı. 2017 yılında Merkezi Washington’da bulunan ComPol dergisi tarafından Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti arasında gösterildi. 2017 Yılı Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) tarafından verilen 2017 Polaris Ödülü’ne layık görüldü.

2022 yılında Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’nin Başkanı olarak seçilen Sanver, Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık şirketinde iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye ve çeşitli ulusal TV kanallarında siyasi analist olarak Türkiye gündemi analizleri yapmaya, çeşitli dijital gazetelerde de köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

DR. GÜLFEM SAYDAN SANVER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.