INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ASLIHAN DAĞISTANLI AYSEV

Aslıhan Dağıstanlı Aysev Yazar, Gazeteci, Sosyal Girişimci, İş İnsanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ASLIHAN DAĞISTANLI AYSEV 2024 Konuşma Başlıkları ASLIHAN DAĞISTANLI AYSEV 2024 Konuşma Başlıkları

 • Cici Değil Cesur Kızlar Çağı (Cesur Kızlar ve Yol Arkadaşı Erkek Çocukları Nasil Yetiştirilir? Neden Cesur Olmalıyız? Rol modellerinin önemi)
 • Cesur Kızlar Köprüsünü Kurma Hikayemiz
 • Ayağı Yere Basmayan Hayaller, Cesur Adımlar
 • Dört Dörtlük Eğitime Dördüncü Vites

Aslıhan Dağıstanlı Aysev Kimdir? 

Ankara'da doğdu. Dereceyle girdiği ODTÜ İşletme Bölümünü şeref listesinde bitirdi. University of Manchester'da tam burslu olarak Uluslararası Pazarlama yüksek lisansı yaptı. IMD'de liderlik eğitimleri aldı.

Yirmi seneyi aşkın bir süre, çoğunluğu yurt dışında olmak üzere önde gelen uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi. 2001 yılında çalıştığı şirketin Cenevre merkezli küresel marka yönetimine getirilen ilk kadın oldu. Dünyaca ünlü, milyar dolar cirolu markaların Global Marka Direktörlüğünü yaptı. Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Amerika’ya uzanan bir coğrafyada pazarlama stratejisini kurduğu markalar en çok satanlar arasına girdi. 2009’da Turkishtime’ın “500 Global Türk” listesinde yer aldı.  Sosyal girişimleri sebebiyle Alman Kızıl Haçı "Miss Magic" (Sihirli Kız) lakabıyla hikâyesini yayımladı.

Evli ve iki cesur kız annesi olan Aslıhan halen İsviçre'de yaşamaktadır. Stratejik iletişim danışmanlığının yanı sıra, Cumhuriyet Gazetesi’nde  kadın, sanat, etik ve sürdürülebilir bir yaşam üstüne makaleler yazmaktadır. Finlandiya’daki toplumsal mutluluğun nedenleri ve İsviçre eğitim sistemi hakkında yazdığı iki makalesi yüksek öğrenim ders kitaplarına girmiştir.

Kız çocuklarını güçlendiren, kadın hareketine destek veren çalışmalarıyla tanınmaktadır. Çok okunanlardan olan Türkiye’nin öncü ‘kız gücü’ kitap serisi Cesur Kızlara Yol Arkadaşları 1 ve 2 Asla Pes Etmeyenler ’in yazarıdır. Pandemi döneminde kurduğu İsviçre’den Türkiye’ye Cesur Kızlar Köprüsüyle dezavantajlı köylerde köy kütüphaneleri açmakta, köy çocuklarına yabancı dil eğitimi verilmesini sağlamaktadır.  Cenevre Merkezli Brave Girls of the World Association’ın kurucu başkanıdır. 

Birçok kurum ve kuruluşun yanı sıra, Türkiye’nin dört bir yanında çocuklar ve gençlerle buluşarak cinsiyet eşitliği ve eğitim sohbetleri yapmaya devam etmektedir.

Kadın Hareketi Adına Yaptığı Çalışmalar:

 • Yazarlık: Cinsiyetçi kalıplara karşı çıkan Cesur Kızlara Yol Arkadaşları 1 & 2 kitap serisi ile pasif prensesler yerine, Türkiye’nin Cici Değil Cesur kadın kahramanlarını rol modeli olarak çocuklara göstermekte, ‘onlar yaptıysa ben de yaparım’ inancını işlemektedir. Bu konuda öncü bir kitaptır ve SES, Kagider, ÇYDD, Eşik Platform, Birlikte Güçlüyüz vb. çağdaş kurum ve dernekler ve Cumhuriyet Kitap’ta tavsiye edilmiştir. Bir tiyatro oyunu olarak İzmir’de köy kadınları ve çocukları tarafından sergilenmiştir. Cesur kızların hikayelerinin 1 milyon çocuğa ulaşarak çocukların hayal dünyasını genişletip, onları cesaretlendirebilmeyi hedeflemektedir. Bunun için herkesin yol arkadaşlığına ve desteğine güvenmektedir.  Kitap gelirini sosyal girişimcilik çalışmaları için kullanmaktadır.
 • Sosyal Girişimcilik: Aslıhan'ın hayali, kız - erkek her çocuğun kendi potansiyelini keşfetmesi ve fırsat eşitliğine sahip olabilmesidir. Bu amaçla kurduğu Cesur Kızlar Platformuyla İsviçre’den Türkiye’ye Cesur Kızlar Köprüsü oluşturmuştur. İki senede Urfa ve Batman’da toplam 10bin adete varan kitap kapasitelik 3 tane köy Cesur Kızlara Yol Arkadaşları kütüphaneleri açmıştır. Sabancı Üniversitesi ile ‘yabancı dil her çocuğun hakkı’ diyerek yönettiği gönüllü iş birlikleriyle köylere yabancı dil götürmektedir. Cenevre merkezli Brave Girls of the World Association’un başkanıdır.
 • Sanat: Cenevre'de 2010-2018 yılları arasında katıldığı karma resim sergilerinde, ‘Kadının Nesnelleştirilmesine İsyan’ temalı tabloları sergilenmiştir. Yazdığı kitaplara çizerlik de yapmakta, ikonik kadın portreleri çizmektedir.

Konuşmacı Deneyimi:

 • Türkiye’nin pek çok bölgesindeki (50’nin üstünde köy/ilçe) köy ve meslek okullarında, Koç Okulları, Bilfem gibi özel kolejlerde, Ege üniversitesi gibi yüksek öğrenim kurumlarında yazar buluşması yapmıştır.
 • Mardin’de AB-Çalışma bakanlığı DIKA Girişimcilik projesi ilham verici konuşmacısı olmuştur.
 • Kagider’in ‘Cesaret Veren Kadınlar’ından biridir, ÇYDD Cesur Kadınlar Panel konuşmacısıdır.
 • Şirket ve kurum sohbetleri: Zoetis, Baştaş-Başkent Çimento Sanayi, ÇYDD , Sustainable Development Campus, Kagider, SGDD-ASAM.
 • SGDD- Asam derneği ve Migrant TV 8 Mart özel program konuğu olarak yaptığı konuşma Somalice de dahil olmak üzere 6 dile çevrilmiştir.
 • TV- Radyo Canlı yayın program konuğu olarak katıldığı ulusal ve yerel programlar: Fox TV Çalar Saat Demokrasi Meydani, TGRT Haber, Woman TV, BNN Türk , Batman Sonsöz TV, PowerFM Geveze, TRT Radyo, Atilla Güner ile Akşam Postası ….vb.

ASLIHAN DAĞISTANLI AYSEV kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.