Search Button

Dr. Sedef Kabaş

Liderlerin İletişim ve Medya Danışmanı- Eğitmen, TV Habercisi- Gazeteci-Yazar

Dr. Sedef Kabaş

Londra'da doğan Kabaş 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kazandığı Fulbright bursu ile okuduğu Boston Üniversitesinde Televizyon Gazeteciliği üzerine yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” üzerine yazdığı tezi ile doktora derecesi aldı. Akademik çalışmalarına İstanbul Akademi, Pera İstanbul, Kültür Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde “Medya İlişkileri”, “Diksiyon ve Beden Dili”, “Topluluk Önünde Etkili Konuşma”, “Röportaj Teknikleri” ve “Etkili Yazı Yazma” dersleri vererek devam etti.

CNN International'ın haber merkezi Atlanta’da çalışan ilk Türk gazeteci olan Sedef Kabaş, bu görevinde başta Ortadoğu, Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın pek çok bölgesi ile ilgili haberler hazırladı. “Almanya'da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi ödülünü kazandı.

Sedef Kabaş 1997 yılından beri NTV (Portreler), ATV (Dönence), TV 8 (Sesli Düşünenler), Sky Türk (Haber Ötesi) kanallarında sayısız haber programına imza attı, binlerce röportaj gerçekleştirdi ve pek çok ödüle layık görüldü. 2010 yılına kadar sürdürdüğü TRT 2’deki Medya Medya adındaki programında eleştirel medya analizleri yaptı.

2007 yılında kurduğu Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık şirketi çatısı altında verdiği hizmetler şunlardır: Farklı sektörlerdeki şirketlere kurumsal itibar ve kurumsal iletişim alanlarında danışmanlık yapmak. İş dünyasının önde gelen isimlerine, üst ve orta kademe yöneticilerine birebir iletişim koçluğu hizmeti sunmak. Türkiye'nin önde gelen şirket yönetici ve çalışanlarına "Topluluk Önünde Etkili Konuşma", "Sunum Becerileri", "Etkili İletişim", "İmaj ve İtibar", "Lider İletişimi", "Medya İlişkileri", "Röportaj Sanatı", "Duygusal Zeka", "Çatışma Yönetimi", "Etkileme ve İkna" konularında grup eğitimleri vermek.

Kabaş, çeşitli kongre, konferans ve panellerde "konuşmacı" olarak iletişim ve medya alanlarındaki tecrübesini aktarmakta, ayrıca pek çok ulusal ve uluslararası kongre, konferans, basın toplantısı, seminer, fuar vb. organizasyonlarda "Master of Ceremony" (Türkçe ve İngilizce) olarak görev almaktadır.

Doğan Kitap tarafından yayımlanan Sesli Düşünenler, Za­manı Dize Getirenler, İpek Dokulu Başarı­lar, Soru Sorma Sana­tı, Hayatını Seçen Kadın ve Muazzam Muazzez adın­da 6 kitabı vardır.