INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. FUAT KEYMAN

PROF. DR. FUAT KEYMAN İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü; Sabancı Üniversitesi Kurumsallaşma ve Toplumsal Katkı Süreçlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Profesörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. DR. FUAT KEYMAN 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. FUAT KEYMAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Toplumsal Psikoloji, Güven, Kutuplaşma, Birlikte Yaşamak
  • Türkiye Dış Politikası: Bölgesel ve Küresel Riskler ve Stratejiler
  • Türkiye-AB ve Amerika İlişkileri: Sorunlar ve Çözüm Önerileri
  • Türkiye'de Kentleşme, Anadolu Kentlerine ve Şirketlerine Küresel Eğilimler Temelinde Yönetim ve Değişim Önerileri
  • Türkiye'de Siyasi-Sosyal-Kültürel Eğilimler ve Gelişmeler
  • Türkiye ve Küreselleşme: Küresel Eğilimler İçinde Türkiye'yi Düşünmek

Prof. Dr. Fuat Keyman Kimdir?

Fuat Keyman, İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü, Sabancı Üniversitesi Kurumsallaşma ve Toplumsal Katkı Süreçlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Profesörüdür.

Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Keyman, demokratikleşme, küreselleşme, uluslararası ilişkiler, Türkiye-AB ilişkileri, Türk dış politikası ve sivil toplumun gelişimi konularında uzmanlaşmıştır. Keyman, Bilim Akademisi üyesidir. 2013 yılında, 7. Tasam Stratejik Vizyon Ödülleri kapsamında Stratejik Vizyon Sahibi Bilim İnsanı Ödülü kazanmıştır. Akil İnsanlar Heyeti üyesi olarak Kürt meselesiyle ilgili çözüm sürecinde çalışmıştır. Prestijli birçok ulusal ve uluslararası kuruluşun danışma kurulu üyeliğini yürüten Keyman, çok sayıda önemli uluslararası akademik derginin yayın kurulunda da görev yapmaktadır.

Aynı zamanda, Avusturya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (OIIP) ve Küresel Çoğulculuk Merkezi’nin bilimsel danışma kurullarında görev almaktadır. Peter Berger ve Samuel Huntington’ın Çoklu Küreselleşmeler; Sürdürülebilir Kent Politikaları: Yaşam Kalitesi Açısından Türkiye’de Kent-Bölgeler; Türkiye’de Kuvvetler Ayrılığını Güçlendirme; Avrupa Vatandaşlığını Yürürlüğe Koyma Projesi; 21. Yüzyılda Devlet (Türkiye Direktörü); ve Türkiye’de Sivil Toplumun Haritalandırılması gibi çeşitli projelerin araştırma direktörlüğünü yürütmüştür. 2002’den beri, akademik çalışmalarına ek olarak, gazeteler ve TV programları aracılığı ile Türkiye ile ilgili fikir ve analizlerini topluma aktarmaktadır.

PROF. DR. FUAT KEYMAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.