INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. DR. MUSTAFA AYDIN

PROF. DR. MUSTAFA AYDIN Uluslararası İlişkiler Konseyi Başkanı ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. DR. MUSTAFA AYDIN 2024 Konuşma Başlıkları PROF. DR. MUSTAFA AYDIN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Türkiye’nin Şifreleri; Sosyal, Siyasal, Ekonomik Trendler
  • Geçiş Döneminde Küresel Değişim-Dönüşüm; Sınırlılıklar, Sorunlar, Çözümler
  • Türkiye’nin Dış ve Güvenlik Politikalarının Evrimi; Gerçeklikler, Tehditler, Algılar
  • Şiddetin Anatomisi; Bireyden Devlete Çatışma Dinamikleri ve Yönetimi
  • Amerika Dünyadan Ne İstiyor?

Prof. Dr. Mustafa Aydın Kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Lancaster Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar alanında yüksek lisans ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora yaptı.

Michigan (1998), Harvard (2002) ve Atina (2003) üniversiteleri ile Richardson Institute for Peace Studies (1999) ve Avrupa Birliği Güvenlik Araştırmaları Enstitüsünde (2003) misafir araştırmacı olarak bulundu.

1994–2005 arasında Ankara Üniversitesi’nde öğretim üyeliği ve 2005-2009 arasında TOBB-Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı yapan Aydın, 2010-2018 arasında iki dönem Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüttü.

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi olan Aydın, aynı zamanda Türkiye Uluslararası İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı ile World Council for Middle Eastern Studies Yönetim Kurulu ve OECD International Management of Higher Education Programme üyeliğini sürdürmektedir.

Akademik hayatının yanı sıra, aralarında Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Türkistan Masası Başkanlığı (1999-2003) ve Uluslararası Politika Araştırmaları Enstitüsü Direktörlüğü (2005-2011) ile Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi, Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Araştırmalar ve Etütler Merkezi, International Center for Black Sea Studies, Hellenic Center for European Studies ve Kadir Has Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi gibi çok sayıda ulusal ve uluslararası düşünce kuruluşunda görevler almıştır.

Çok sayıda uluslararası projede görev alan Aydın, International Commission of Eminent Persons on the Caucasus and the Caspian Başkan Yardımcılığı (2007-2008) ve International Commission on the Black Sea Koordinatörlüğü (2010-2011) görevlerini yürütmüştür.

Prof. Dr. Aydın halen European Academy of Sciences and Art, European Leaderhip Network, Global Relations Forum, Turkish Atlantic Council, International Political Science Association, European Society for Central Asian Studies ile International Network on Regional Security üyesidir.

2004-2009 arasında SKY-TV’de uluslararası politika konularının ele alındığı haftalık “Görünmeyenler” programını gerçekleştiren Aydın, 2011-2018 arasında da Hurriyet Daily News’de köşe yazılarıyla uluslararası politika konularını ele almıştır.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası derginin yayın, danışma ve hakem kurulları üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Aydın'ın akademik ilgi alanları Uluslararası Politika, Dış Politika Analizi, Güvenlik Çalışmaları, Strateji ve Jeopolitik ile Avrasya, Orta Doğu ve Türkiye’de dış politika ve güvenliktir.

PROF. DR. MUSTAFA AYDIN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.