Search Button

Veysel Berk | Exclusive Konuşmacı

Bilimadamı, Girişimci, TeaShop ve Mobil Kasa – Kurucu

Veysel Berk - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Veysel Berk

Kabataş Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunu olan Veysel Berk, MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de yaptığı başarılı bilimsel çalışmalar sonrasında University of California Berkeley’de doktora programına davet edildi. Berkeley’de doktorasını aldıktan sonra dönemin Amerikan Enerji Bakanı ve Nobel Ödüllü Fizikçi Steven Chu ile doktora sonrası çalışmalar yaptı. Yaptığı buluşlar 2013 yılında Science dergisinde yayınlandı. Aynı yıl Silikon Vadisi’nde kurduğu bilişim ve teknoloji şirketi Wallit’e iki hafta gibi kısa bir sürede 1 Milyon doların üzerinde yatırım aldı. Yatırımcıları arasında HP’nin başkan yardımcısı, OpenTable’in başkanı, PocketGems CEO’su gibi meşhur isimler ve venture capital şirketleri de yer alıyordu.

2014 yılının ilk aylarda Türkiye’ye geri dönen Berk, Çaycı ve geleneksel ödeme sistemlerine meydan okuyacak Mobil Kasa şirketlerini kurdu.


Veysel Berk - Exclusive Konuşmacı

Exclusive konuşmacımız, Bilimadamı, Girişimci, Çaycı ve Mobil Kasa Kurucusu Veysel Berk, “Zamana Karşı Yarış: İnovasyon Nedir?”, “Silikon Vadisi’nden Çaycı’ya Bir Bilimadamı” ve “Türkiye Girişimciler İçin Bir Cennet” başlıklı konuşmalarında, inovatif bakış açısıyla dinleyicilere cesaret ve ilham veriyor.

Veysel Berk - Kurumsal Çözümler