Search Button

Tansu Yeğen | Konuşmacı

UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı

Tansu Yeğen - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Tansu Yeğen

1985 yılında Alman Lisesi 'nden mezun olan Tansu Yeğen, 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi 'nde işletme yüksek lisansı yapan Yeğen, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment'ta başlayan Tansu Yeğen, kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye'de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti.

Tansu Yeğen, Hewlett Packard Türkiye'nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı.

1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdü.

Tansu Yeğen'in yedi yıl çalıştığı Microsoft Türkiye'de, ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği KOBİ'lere yönelik Çözüm 2000 Projesi" ise Microsoft'un dünya çapındaki 245 projesi arasından "en iyi uygulama" seçildi.

Genç Yönetici İşadamları Derneği (GYİAD) tarafından 1998 yılında yapılan araştırmada "Türkiye'nin 50 başarılı işadamı" arasında gösterilen Tansu Yeğen, Capital dergisinin 2001 ve 2002 yıllarında gerçekleştirdiği iki araştırmada ise "Türkiye'nin en iyi 25 pazarlama yöneticisi" arasında yer aldı.

Daha sonra sırasıyla Apple , Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM 'de Genel Müdür olarak görev yapan Yeğen, 2013 yılında Samsung Türkiye'de Başkan Yardımcısı olarak atandı ve halen tüm cep telefonu ve tablet ürünlerinden sorumlu olarak bu görevi sürdürmektedir.

''Kariyeri bir çok ödülle dolu olan Tansu Yeğen, 2008 yılında Stevie Awards tarafından Avrupa’da yılın CEO’su seçildi. 2016 yılında ülkemizin en iyi yöneticisi seçildi; aynı zamanda en etkili ilk 50 lider ve 30 Dijital lider arasında gösterildi.''


Tansu Yeğen - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız, UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Yapay Zeka Gelişiminin iş Hayatına Etkileri”, “İş Hayatında Kullandığım Yönetim İlkeleri” ve “İş ve İnsan Yönetimi” başlıklı konuşmalarında, yönetici olarak başarılı kariyeri boyunca edindiği bilgi ve deneyimleri kurum liderleri ve çalışanlarına aktarıyor.

Tansu Yeğen - Kurumsal Çözümler