Search Button

Melek Pulatkonak | Konuşmacı

Kurucu, TurkishWIN ve BinYaprak

Melek Pulatkonak - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Melek Pulatkonak

Avusturya Lisesi‘nden mezun olup soluğu yurt dışında aldı. LSE’den mezun olup, New York Borsası’nda iş hayatına atıldı. Columbia Business School MBA sonrası girişimcilik serüveni başladı. hakia.com‘daki kurucu ortaklığı ve 20 yıllık yurt dışı deneyimini geride bırakıp, Microsoft’da Genel Müdür Yardımcısı olarak Türkiye’ye döndü. Hayranı olduğu TED’in yaydığı dijital ilhamdan yola çıkarak, ‘ah biz Türk kadınları bir araya gelsek neler neler yaparız!’ fikriyle 2010’da TurkishWIN’i kurdu. Dünya vatandaşı olan Türk kadınlarının global kız kardeşlik çemberi olan TurkishWIN bugün Londra, New York ve İstanbul başta olmak üzere on şehirde faliyette.

İlham veren konuşmalar, mentorluk ve kampüs programları olan TurkishWIN netwörk ve içerik üreterek fark yaratan kadınların bir araya geldiği bir platform olarak 10 bin kadın 20 şehir hedefine koşuyor. 2013 yılında kadın istihdamına kafayı iyice takan Melek, kurumsal hayatı bırakıp tam zamanlı TurkishWIN’de çalışmaya başladı ni bir TurkishWIN girişimi olan BinYaprak'ta milyonlarca kadına "O Yaparsa Ben de Yaparım" gücünü vermek ve kadını iş hayatında harekete geçirmek için BinYaprak dijital kız kardeşlik çemberini halka halka büyütüyor.
İlham veren videoları, canlı yayınları, sohbet odaları ve dijital sosyal networküyle üç milyon kadına ulaşan BinYaprak erkeklere ve şirketlere de değer katıyor. Melek aynı zamanda YenidenBiz'in Kurucusu, Bahçeşehir Üniversitesi Graduate School of Business Yönetim Kurulu üyesi ve iDiaspora global netwörkü’nün Danışma Kurulu üyesidir.

Melek Pulatkonak - Kurumsal Çözümler