Search Button

Murat Muratoğlu | Konuşmacı

Ekonomist, Sözcü Gazetesi Köşe Yazarı

Murat Muratoğlu - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Murat Muratoğlu

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra Amerika’ya gitti ve Dünya Ticaret Merkezi’nde bulunan emtia borsasında bir yıl çalıştı.
20’li yaşlarda Amerika’da en genç broker lisansına sahip isimlerden biri olan Muratoğlu, ani bir kararla Türkiye’ye döndü. Yerli, yabancı birçok kurumda hazine, fon yönetimi, özel bankacılık, eğitim, danışmanlık gibi birçok alanda çalıştı.

Sade ve anlaşılır bir dille halkın anlayacağı ekonomi yazıları yazan Muratoğlu, 1995 itibaren Meydan, Gözcü, Referans gazetelerinde yazı yazdı. Halen, Sözcü Gazetesi’nin yayına girdiği 2007 tarihinden bu yana, haftada 5 gün kendi köşesinde ekonomi hakkında yazılar kaleme almaktadır.

Birçok TV programına konuk olarak katılan Muratoğlu, 2018-2019 yayın döneminde Ekoparazit isimli ekonomi programını da yapmıştır.

Son 2 yıldır sosyal medyaya duyduğu ilgiyi, YouTube kanalı açarak bir adım öne taşımıştır.


Murat Muratoğlu - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız, Ekonomist, Sözcü Gazetesi Köşe Yazarı Murat Muratoğlu, “Makroekonomi ve Mali Piyasalar”, “Türkiye ve Dünya Ekonomisi” ve “Önümüzdeki Ekonomik Riskler ve Fırsatlar” başlıklı konuşmalarında ekonomi konusundaki bilgi ve öngörülerini kurumlarla paylaşıyor.

Murat Muratoğlu - Kurumsal Çözümler