INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CEM MUMCU

Cem Mumcu Psikiyatrist, Yazar, Ressam

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

CEM MUMCU 2024 Konuşma Başlıkları CEM MUMCU 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yaşam Sürecinde Bir Zihinsel Teşhis: Yaratıcılık ve Yaratıcılığı Yeniden Tanımlamak
  • Hakikat Şakacıdır: Gerçeğe ve Gerçekliğe Yeniden Bakmak
  • Başarıyı, Gelişimi ve Hayatı Yeniden Düşünmek: “Ben Büyüyünce Hayat Acemisi Olacağım”
  • Mesele “Sen”le “Sen” Arasında: Konfor Bozan Deneyimlere Yolculuk
  • İnsanın Kendinden Başka Sınırı Var mı? Kişisel Destanınıza Giriş 101
  • Anla, Dokun, Hisset: Kurumsal Hayatta İnsan İzleri
  • 1001 İnsan Masalları: Ben, Sen, O; Biz, Siz, Onlar… Toplumda, Toplulukta, Kurumda, İlişkilerde “Bir” Olurken “Özgün” Kalmak.

Cem Mumcu Kimdir?

Türkiye’nin en tanınmış ve başarılı psikiyatristlerinden biri olan Cem Mumcu, 1966 yılında Trabzon Akçaabat’ta doğdu. 10 yıllık ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde 3 yıl boyunca Artistik Yaratıcılık ve Sanat Psikolojisi dersi verdi. Çalışmalarında “Analitik Yönelimli Varoluşçu Psikoterapi” yöntemini uygulamaktadır. Psikiyatri üzerine yaptığı bilimsel araştırmalar, artistik yaratıcılık ve duygudurum üzerine yoğunlaşmıştır.

Psikiyatristliğinin yanısıra ressamlığı, yazarlığı ve yayıncılığıyla da tanınan Mumcu, 1997 yılında Okuyan Us yayınevini kurdu. Okuyan Us, 20 yılı aşkın süredir yayıncılığa devam etmekte ve yenilikçi anlayışıyla alanında ses getirmektedir.

Cem Mumcu’nun yazarı olduğu 17, editörlüğünü yaptığı 6 kitabı ve yayınladığı 3 dergi bulunmaktadır. Makber isimli romanı bugüne dek 9 dile çevrilmiştir. Doruktakiler 2004 Öykü Yazarı Ödülü sahibidir.

Televizyonda yer aldığı iki kavramsal yapım; “Kısa Devre” ve “Kime Göre Neye Göre” programları nitelikli içerikleriyle önemli bir yer tutmuştur. Cem Mumcu “Sandığınız Değilim, Sandığınız Şeylerden Hiçbiri Değilim, Sandık da Değilim!” isimli ilk kişisel resim sergisini Aralık 2016’da, “Zoraki Yolculuk” isimli ikinci sergisini ise Aralık 2017’de açmıştır.

Türkiye’nin en büyük şirketlerine iletişim üzerine eğitimler veren, etkileşim gruplarını yöneten Mumcu, “hayatın duvarlarının bir başka tuğlası olmak için değil, yeni yaklaşım ve anlayışın her kişiye ve herkese, her kuruma göre kişiselleştirilmesi gerektiğine inanarak” yola çıkan “Kendine Bakma Akademisi”nin kurucu ortağıdır.

Cem Mumcu ayrıca, TED’in Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk organizasyon olan TedxReset’in konuşmacılarından biri olmuştur. Psikoloji, psikiyatri, psikoterapi ve tıp alanındaki tüm dernek, oda ve yapıların etkinliklerinde konuşmalar gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin en önde gelen kurum ve firmalarının iç ve dış iletişim organizasyonlarında, üst yönetim eğitimlerinde, kalabalık kitle etkinliklerinde sahne almış, kurumsal hayata “insan” dokunuşuyla öne çıkan konuşmalarıyla bu alanın en önemli isimlerinden biri haline gelerek kendine özgü bir yer edinmiştir.

CEM MUMCU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.